28 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Skyway Festival rozświetlił Toruń

2 min read

Bella Skyway Festival (23-28 sierpnia) to prawdziwa eksplozja światła. Podczas imprezy zabytkowa toruńska starówka, zmieniona w fascynujące instalacje świetlne, ukazuje nowe, zaskakujące oblicze, przenosząc widzów w zupełnie inny, nieziemski wymiar.

Mieszkańców naszego powiatu można spotkać praktycznie wszędzie, cieszymy się z tego, że korzystacie z naszych podpowiedzi gdzie i jak spędzić weekend, zwłaszcza w tak ciepłe, letnie dni kończących się wakacji.

Toruń,nasze wojewódzkie centrum prezentuje się pięknie i we dnie i jak się okazuje również w nocy. Tym razem wielkie brawa dla pana marszałka i jego współpracowników. Szczególne uznanie należy się wszystkim twórcom iluminacji, kamerzyście i montażyście filmu do obejrzenia którego zapraszamy już teraz.

Festiwal to niezwykłe połączenie Sztuki, światła i astronomii, tak bardzo wpisanej w tradycje Torunia. Bella Skyway Festival „zasila” – energią tysięcy świateł i energią wrażeń tysięcy widzów. W 2014 roku Festiwal otrzymał Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej zostając laureatem konkursu na „Najlepszy Produkt Turystyczny”.

 

Tegoroczny Bella Skyway Festival odbywa się pod hasłem „Kalejdoskop zmian” – miejska sceneria stała się areną różnorodnych, artystycznych i eksperymentalnych przemian. Idealnie wpisuje się to w nasze Konstelacje dobrych miejsc: „Kalejdoskop – kultowa zabawka z dzieciństwa. I symbol nieograniczonej dziecięcej wyobraźni. Jedno poruszenie może zapoczątkować wielkie zmiany i stworzyć całkowicie nowy obraz rzeczywistości. Całość, ale jakże dynamiczna i różnorodna. Odcienie niebieskiego i zieleni oddają aurę natury, fiolet przywołuje „uduchowiony” obraz województwa w jego kulturalno-historycznym wymiarze. W koncepcie tym województwo kujawsko-pomorskie pokazane jest jako miejsce fascynujące i pełne różnorodnych możliwości połączeń, tworzących ciągle nowe rozwiązania, malujących wciąż nowe, piękne pejzaże.”

Przygotowano aż 20 świetlnych instalacji. Przez sześć festiwalowych dni, w godzinach od 20.30 do 24 będzie można zobaczyć zadziwiające, a zarazem zachwycające świetlne iluminacje, które na długo zapadną w pamięci żądnej wrażeń publiczności.

Festiwal w Toruniu jest też przepiękną propozycją również dla Tucholi, która obchodzi każdego roku swoje dni. Idealnym „ekranem” mógłby się stać budynek tucholskiego dworca. Warto się zastanowić nad tą propozycją, zwłaszcza, że z przedsięwzięcie udało się doskonale w pobliskim Chełmnie. Naszym zdaniem Tuchola ma jeszcze ciekawsze warunki architektoniczne do wykorzystania.

Dzisiaj ostatni dzień festiwalu w imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do pięknego i niepowtarzalnego… Torunia.

Będzie się działo!

______________________

(red.)

Mat. http://kujawsko-pomorskie.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook