8 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Śliski poranek w powiecie tucholskim

2 min read

Do 3 zdarzeń drogowych doszło dzisiaj rano (07.12.2016r.) na terenie powiatu tucholskiego. Policjanci interweniowali w Tucholi i na trasach: Tuchola – Żalno oraz Tuchola – Kiełpin. We wszystkich tych przypadkach, mundurowi ustalili, że przyczyną zajścia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Dzisiejszy poranek zaskoczył niektórych kierujących, którzy nie zauważyli,  że skoro jest ujemna temperatura, to jezdnia może być śliska. Na terenie powiatu, w ciągu zaledwie dwóch godzin doszło do trzech groźnie wyglądających zdarzeń drogowych.

Do pierwszej kolizji doszło na trasie Żalno  – Tuchola ok. godz. 6.00. Kierująca toyotą, 57 – letnia mieszkanka gm. Kęsowo, nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, zjechała na lewe pobocze a następnie dachowała. Kobieta była trzeźwa,  na szczęście nic je się nie stało. W tym przypadku skończyło się na pouczeniu przez funkcjonariuszy.

Do kolejnego zdarzenia doszło godzinę później w Tucholi, na ul. Głównej. Kierujący Audi, 65 – letni mieszkaniec gm. Cekcyn, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg, zjechał na prawe pobocze i przewrócił się na dach. W tym przypadku również, jako przyczynę zdarzenia, policjanci wskazali niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.  Mężczyzna był trzeźwy, nie odniósł żadnych obrażeń.  Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym  otrzymał mandat.

Około godz. 8.00 tucholscy policjanci zostali wezwani do kolejnego zdarzenia. Tym razem na dach przewrócił się volkswagen. Kierujący nim, 42 – letni mieszkaniec gm. Tuchola, nie dostosował prędkości do warunków panujących na jezdni, zjechał na lewe pobocze i dachował. Mężczyzna był trzeźwy. Ze zdarzenia wyszedł bez obrażeń. W tym przypadku na kierującego również nałożono grzywnę.

Kierowcy powinni pamiętać, że ujemna temperatura przekłada się na warunki panujące na drodze. Apelujemy, by w takich okolicznościach kierujący pojazdami zwolnili i zachowali szczególną ostrożność. Warto też zadbać o właściwe ogumienie kół, które odpowiednio dobrane przekłada się na nasze bezpieczeństwo.

____________________________

Autor: mł. asp. Justyna Janiak
Publikacja: mł. asp. Justyna Janiak
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook