30 października 2020

Śliwice, jak wy to robicie?

2 min read

Śliwice, wioska jak milion innych, ale tylko pozornie, ponieważ właśnie tam ludzie zdaje się są skazani na sukces, a tego brakuje nam, a żyjemy podobno w mieście. O co chodzi? Jak zawsze, o całokształt, ale powoli…

Zacznijmy od zagadki. Kto odgadnie, czy w naszym powiecie jest chociaż jedna miejscowość, która nie boryka się z problemem bezrobocia? Cekcyn? Zdaje się, nie, Tuchola? Proszę mnie nie rozśmieszać, bo to uwłacza i mnie i mieszkańcom. To może… Kęsowo? Lepiej, lepiej, ale to nie to. Czyli…, co? Nie ma takiej miejscowości? Otóż jest, to właśnie Śliwice – wieś, która nie zna problemu bezrobocia, nie licząc kilku obiboków, którzy z natury nie lubią pracować, ale mają wymagania.

Jak to możliwe? Może to zasługa lokalnych władz, które dość dosadnie skrytykowaliśmy podczas ich ostatniej sesji? Cóż, władze są, jakie są, mogły być gorsze, ale nie wnikajmy w szczegóły, które rykoszetem odbiją się również na niekompetencji władz naszego powiatu. To nie władze, to nie przypadek, a zasługa lokalnych przedsiębiorców, którzy pomimo ciężkiej sytuacji w kraju, radzą sobie i to zupełnie nieźle. Drewno, to klucz do sukcesu Śliwic, ale do tego tematu z pewnością kiedyś wrócimy, podobnie, jak do słynnej ścieżki, która łączy się z pobliskim Lińskiem – przeuroczą wioską.

Na tym kadrze widoczna jest szkoła w Lińsku, ściślej przejście dla pieszych z którego korzystają dzieci. Jest tam bardzo niebezpiecznie pomimo urządzeń ostrzegających kierowców. Staliśmy tuż obok dłuższą chwilę i rejestrowaliśmy obraz, dzieci okazują się być w tym miejscu nieobliczalne, a powodem są samochody parkujące tuż obok, ograniczając pole widzenia. Warto to zmienić.

Śliwice ponownie odniosły sukces, choć innego rodzaju.

Na Orlikach w Lińsku i Śliwicach zakończyła się ostatnie runda II edycji Powiatowej Amatorskiej Ligi Orlika. Turniej w Lińsku wygrał zespół MP-Meble T. Mőller, a w Śliwicach Towarzystwo Piłkarskie Ziemi Śliwickiej. Warto poznać sukcesy tej grupy, są imponujące. Poznajmy je – http://www.tucholski.pl/news/galanteria-drzewna-sliwice-triumfuje-w-ii-edycji-palo

Brawo!

_____________________

(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook