29 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Śliwice. Kolejne spotkanie dzielnicowego z seniorami

1 min read

W Gminnym Ośrodku Kultury w Śliwicach asp. szt. Waldemar Suszek przeprowadził szkolenie dla seniorów. W trakcie tej wizyty szczegółowo omówił zagrożenia, jakie czyhają na osoby starsze w otaczającym ich środowisku.

Stróż prawa w rozmowie z seniorami poruszył ważne tematy dotyczące m.in. bezpieczeństwa w ruchu drogowym, korzystania z numerów alarmowych oraz zapobiegania oszustwom tzw. metodą na wnuczka, policjanta, funkcjonariusza CBŚP i pracownika energetyki.  Mundurowy zaprezentował krótkie filmy instruktażowe obrazujące mechanizmy działania oszustów i wskazał jak się przed nimi bronić. Następnie policjant omówił elementy umundurowania oraz wyposażenia do służby jakie powinien posiadać funkcjonariusz.

Stróż prawa apelował również do uczestników  o rozwagę przy zakupie przedmiotów po zaniżonej cenie. Przestrzegał też przed okazywaniem zbytniej ufności podczas zawierania różnego rodzaju umów. Policjant wskazał uczestnikom, jakie informacje należy przekazać dzwoniąc na  numery alarmowe.

Miejscowi policjanci systematycznie prowadzą działania profilaktyczne adresowane do seniorów na terenie naszego powiatu.


Autor: sierż. szt. Bartosz Wiese

Publikacja: sierż. szt. Bartosz Wiese
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook