21 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Śliwice biorą udział w Międzynarodowych Targach Rolno-Spożywczych Grüne Woche (Zielony Tydzień) w Berlinie.

2 min read
Już po raz 22. nasz region bierze udział w Międzynarodowych Targach Rolno-Spożywczych Grüne Woche (Zielony Tydzień) w Berlinie. Ta największa światowa impreza targowa dotycząca żywności, rolnictwa i ogrodnictwa rozpoczęła się 16 stycznia i zakończy 25 stycznia. Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego reprezentują przewodniczący sejmiku Ryszard Bober oraz radni Michał Krzemkowski, Piotr Kwiatkowski i Waldemar Przybyszewski.
To ważne wydarzenie jest miejscem spotkań producentów żywności z całego świata, którzy promują tu swoje marki i testują gusty konsumentów. Równolegle do wystaw, degustacji i pokazów kulinarnych odbywają się liczne seminaria i konferencje o tematyce rolniczej i ekonomicznej oraz poświęcone powiązaniom producentów surowców i przetwórców. Krajem partnerskim tegorocznej 80. edycji Grüne Woche jest Łotwa.

Z roku na rok coraz więcej miejsca w ofercie targów zajmują nowoczesne usługi świadczone przez rolników (np. wypoczynek i zakupy na wsi), tematyka energii odnawialnej oraz nowoczesnych technologii hodowli i chowu zwierząt. Wśród szczególnie nimi zainteresowanych są wystawcy z krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

Berlińska impreza jest świetną okazją do promocji gospodarczej naszego regionu w Europie. W tym roku stoisko województwa kujawsko-pomorskiego (hala 11.2, stoisko nr 103), o powierzchni ponad stu metrów kwadratowych, obejmuje ekspozycję promocyjną samorządu województwa oraz stanowiska na których swoją działalność i produkty zaprezentują kujawsko-pomorskie firmy wytwarzające i promujące żywność wysokiej jakości.

Lista wystawców tutaj.

Na stoisku województwa prezentujemy filmy i slajdy promujące walory turystyczne i przyrodnicze Kujaw i Pomorza oraz produkty tradycyjne i regionalne. Goście targowi otrzymują materiały informacyjne i promocyjne dotyczące naszego regionu na temat warunków inwestycyjnych i gospodarczych oraz atrakcji kulinarnych i turystycznych. Walory kulinarne i turystyczne naszego województwa przedstawiamy również w niemieckiej gazecie „Kommerzblatt”. W udzielonym pismu wywiadzie marszałek Piotr Całbecki zachęca Niemców i innych gości imprezy do odwiedzenia naszego regionu, który od stycznia 2012 jest członkiem Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego.
W targach z naszego powiatu, jako jedyny udział bierze  Zakład Skupu Przetwórstwa Trzody Bydła i Dziczyzny Myśliwiec w Śliwicach – od 25 lat produkuje tradycyjne wędliny. Lokalizacja przedsiębiorstwa na terenie Borów Tucholskich daje zakładowi możliwość pozyskiwania mięsa do produkcji z ekologicznie czystych terenów od miejscowych dostawców trzody i bydła.
Gratulujemy wyróżnienia!
_______________________
(red.)
Na podstawie http://www.kujawsko-pomorskie.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=28488&Itemid=1
Fot. Andrzej Żeglarski
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook