30 października 2020

ŚLIWICE. Włamywacze, czy idioci?

2 min read

Trzeba być kompletnym idiotą, aby będąc nieletnim, już zapaskudzić sobie papiery i otrzymać darmową łatkę z napisami: włamywacz i złodziej.

Ryzykować dla sterty śmieci? Nie ma tutaj nawet odrobiny finezji Arsena Lupina, czy Egona Olsena, jest za to typowa, zakapturzona „chamówa”. Lotem błyskawicy obiegła dzisiaj lokalne media informacja o tym, że dwaj nieletni, zamiast lekcji w szkole wybrali wagary, które urozmaicili sobie prymitywnym… „włamem”.

Notatka policyjna nie pozostawia najmniejszych złudzeń:

Policjanci ze Śliwic wyjaśniali okoliczności włamania do budynku gospodarczego na terenie gminy. Włamywacze do budynku weszli w ostatnich dniach marca. Już wtedy rabusie wynieśli część łupów. Ponieważ przez jakiś czas na terenie posesji nie było właściciela, złodzieje, jak ustalili policjanci, wracali tam jeszcze dwa razy, wynosząc głównie elektronarzędzia. Straty powstałe w wyniku kradzieży  pokrzywdzony wycenił na ponad 3 tysiące złotych. W sprawie, policjanci zebrali dowody, na podstawie których ustali sprawców zdarzenia. Okazali się nimi  dwaj nieletni (15 i 16l.) mieszkańcy gminy. Po ich zatrzymaniu nieletni wyjaśnili, że w czasie włamania przebywali na wagarach. Policjanci odzyskali wszystkie skradzione przedmioty, które ukryte były na posesji jednego z nieletnich włamywaczy. Jakie konsekwencje młodzi ludzie poniosą za swoje czyny zadecyduje teraz sędzia od spraw nieletnich. 

Tym smarkaczom potrzeba nie wyroku sądu, za który zapłacą podatnicy, a tęgiego… lania i ostrej reprymendy dla ich rodziców w połączeniu ze zwrotem wszelkich kosztów, na które narażono poszkodowanych! Nic tak nie dyscyplinuje, jak odszkodowanie. Skoro jednak mamy do czynienia z nieletnimi , koszty powinni pokryć ich rodzice. Koniec, kropka.

____________________

(mrf.)

Na podstawie: KPP Tuchola

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook