28 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Ślubowanie nowo przyjętych policjantów

1 min read

Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała przyjął dzisiaj ślubowanie od nowo przyjętych funkcjonariuszy. Szeregi kujawsko-pomorskiej policji zasiliło tym razem 65 mundurowych. Teraz przed nimi półroczny kurs podstawowy w Szkole Policji w Pile, po którym wrócą do wybranych przez siebie jednostek.

Dzisiaj (16.11.16) o 14:00 w sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy uroczyste ślubowanie w obecności Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy i jego Zastępców oraz zaproszonych gości złożyło 65 nowo przyjętych do służby funkcjonariuszy. Insp. Paweł Spychała życzył im wielu sukcesów i aby godnie wypełniali słowa roty ślubowania.

Wśród 65 nowo przyjętych funkcjonariuszy są 4 kobiety. Wszyscy już jutro rozpoczną półroczny kurs podstawowy w Szkole Policji w Pile, gdzie zostaną przygotowani do wykonywania tej jakże odpowiedzialnej i trudnej służby. Po zakończeniu szkolenia funkcjonariusze powrócą do naszego województwa. Wówczas rozpoczną służbę w jednostkach, które sami wybrali. I tak 20 nowych mundurowych służyć będzie w Bydgoszczy, 7 we Włocławku, po 5 w Grudziądzu i Świeciu, po 4 w Toruniu i Brodnicy, 3 w Nakle, 2 w KWP i po jednym w Aleksandrowie, Mogilnie i Tucholi. Szeregi Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy zasili aż 12 nowych funkcjonariuszy.

Wszystkim nowo przyjętym funkcjonariuszom życzymy wytrwałości i powodzenia w służbie Państwu oraz jego obywatelom.

_______________________

Autor: Kamila Ogonowska
Publikacja: asp. Piotr Duziak
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook