29 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Ślubowanie nowo przyjętych policjantów

2 min read

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbyło się dzisiaj uroczyste ślubowanie nowo przyjętych do służby policjantów. Szeregi kujawsko-pomorskiej policji zasiliło 54 funkcjonariuszy, wśród których jest 11 kobiet. Ślubowanie od policjantów przyjął Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała.

Nowo przyjęci do służby policjanci już jutro rozpoczną półroczny kurs podstawowy w  Szkole Policji w Słupsku.

Po zakończeniu szkolenia funkcjonariusze powrócą do naszego województwa: do Bydgoszczy 18, do Torunia 9, do Grudziądza 6, do Inowrocławia, Tucholi i KWP w Bydgoszczy 3, 2 do Włocławka, Chełmna, Radziejowa, Żnina i po jednym do Golubia-Dobrzynia, Nakła, Rypina oraz Świecia.

Słowa gratulacji i powodzenia policjanci usłyszeli od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Pawła Spychały, który zwrócił uwagę na słowa roty wypowiedziane podczas ślubowania. Podkreślił wagę zobowiązania przyjętego przez młodych funkcjonariuszy wiążącego się z wyborem zawodu policjanta.

Następnie głos zabrał kapelan kujawsko-pomorskiej policji Ks. Prałat Stanisław Kotowski, który życzył adeptom sztuki policyjnej wytrwałości w tej jakże niełatwej służbie, a w przyszłości zdobycia szlifów oficerskich.

Wszystkim nowo przyjętym policjantom życzymy sukcesów w podejmowanych działaniach oraz powodzenia w służbie Ojczyźnie oraz obywatelom.

Uroczysta zbiórka była także okazją do szczególnych gratulacji. Usłyszeli je od Komendanta policjanci mianowani na pierwszy stopień oficerski „podkomisarza”.

___________________________

kujawsko-pomorska.policja.gov.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook