30 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Ślubowanie policjantów,część z nich trafi do… Tucholi!

1 min read

Wczoraj (13.06.2016) o godz. 14:00 w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych do służby policjantów. Szeregi kujawsko-pomorskiej policji zasiliło 60 funkcjonariuszy, wśród których jest dziewięć kobiet.

 

Ślubowanie od policjantów przyjął I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy mł. insp. Mirosław Elszkowski. Nowo przyjęci do służby policjanci rozpoczną półroczny kurs podstawowy w Szkole Policji w Słupsku.

Po zakończeniu szkolenia funkcjonariusze powrócą do naszego województwa: do Bydgoszczy 21, do Torunia 16, do Włocławka 6, do Grudziądza 3, po 2 do Aleksandrowa Kuj., Chełmna, Nakła i Rypina oraz po 1 do: Golubia-Dobrzynia, Lipna, Mogilna, Radziejowa, Świecia i Tucholi.

Słowa gratulacji i powodzenia policjanci usłyszeli od I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy, który życzył policjantom powodzenia na szkoleniu i gratulował nowo przyjętym policjantom wyboru tak elitarnego zawodu.

Następnie głos zabrał kapelan kujawsko-pomorskiej policji Ks. Prałat Stanisław Kotowski, który podkreślił znaczenie roty ślubowania.

Była to też okazja do wręczenia pamiątkowych albumów 3 policjantom mianowanym na pierwszy stopień w korpusie oficerskim.

___________________

(red.)

http://www.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook