29 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Śmietnisko na parkingu leśnym pomiędzy Tucholą, a Rudzkim Mostem!

2 min read

Śmieci, to prawdziwa plaga naszego powiatu. Śmiecą wszyscy, od dużych zakładów typu – „Hydrotor” począwszy, skończywszy na  szarym kierowcy, któremu nie chce się wyjść zza kierownicy i opróżnia kabinę swojego bolidu wprost przez jego okna.

Parking leśny pomiędzy Tucholą, a Rudzkim Mostem jest potrzebny, nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości. Kierowcy lubią się tutaj zatrzymywać na popas. Niestety, okoliczne lasy działają na nich jak przysłowiowa czerwona płachta na byka. Skąd to się bierze, że przeciętny Polak, na widok lasu dostaje jakiegoś śmieciowego obłędu? Wystarczą trzy drzewa na krzyż, a już pomiędzy ich pniami wala się dosłownie wszystko.

Na wspomnianym parkingu królują papiery, puszki, worki foliowe z bliżej nieokreśloną zawartościa typu „cuchnącego”. Wiemy, że z pewnością nie były to zwłoki, zwłaszcza, że podczas naszej sesji zdjęciowej, na tym samym parkingu stał policyjny radiowóz. Prawie jesteśmy pewni tego, że funkcjonariusze nie „czaili się” na przejeżdżających kierowców, pewnie byli zajęci pisaniem notatki na temat tego zanieczyszczonego miejsca. Nie? O, to ciekawe…

Najbardziej dziwnym jest to, że właśnie w tym miejscu stoi sobie kosz na śmieci, jest nowy, zaopatrzony w worek foliowy i prawie pusty! Minie wiek, zanim w Polsce dokona się skok cywilizacyjny, po czym będzie można poznać, że to już nastąpiło? Kiedy w lasach będzie czysto, a śmieci trafiać będą tam, gdzie ich miejsce – do kubła.

Skomplikowana operacja, doprawdy…

__________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook