8 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

ŚNIENIE – wystawa prac Brygidy Wolańskiej

1 min read

Miejska Biblioteka Publiczna w Tucholi gościła prawdziwe tłumy, tak tłoczno dawno nie było. Znak to nieomylny, że do jej progów zawitał ktoś wyjątkowy. Jeżeli tak ciekawe prace tworzy amatorka, jak mówi o sobie szacowny gość, to przejście na zawodowstwo wstrząsnęłoby chyba światem sztuki.

Kim jest twórca? To wychowanka doskonale znanego nam pana profesora Zenona Korytowskiego, którego bliżej przedstawiać nie trzeba. Przy okazji wspomnień, pojawiły się i nowe anegdoty, które skrzętnie spisuje żona Pana Profesora, która zaszczyciła wystawę swoją osobą.

Brygida Wolańska mieszkała w pobliskim Koronowie, ale w 2007 roku wróciła do Tucholi, stała się niezwykle aktywna artystycznie, a jej prace zadziwiają swoją oryginalnością. Prace malowane akrylem oraz włóknami jedwabiu i wełny. Zdecydowanie znajduje się pod urokiem malarstwa feerycznego z pogranicza jawy, baśni i snu. Jej prace wywołują silne emocje i to jest głównym celem twórczości artystki. Swoje prace twórczyni wystawiła dotychczas w kilku miejscach, te najważniejsze są dopiero przed nią.


Film


Galeria


(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook