20 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

„SOLIDARNOŚĆ” PONOWNIE MIESZA W HANDLU

2 min read

„S” naciska rząd ws. nowelizacji ustawy o wolnych niedzielach mówiąc: „Obchodzenie prawa jest niebezpieczne”.

Za sprawą obecnego rządu i nie tylko kończy się czas, kiedy przeciętny obywatel miał możliwość dokonania zakupów w niedziele. Społeczeństwo podzieliło się jak zawsze na trzy grupy, jednak plan wdrożono i będzie on pogłębiany. Niestety, swoje pięć groszy ponownie dorzuciła Solidarność, która zradykalizowała swoje stanowisko.

Przewodniczący sekcji handlu NSZZ Solidarność Alfred Bujara w rozmowie z „Super Expressem” poinformował, że związek „S” mocno naciska rząd ws. uszczelnienia ustawy o wolnych niedzielach.

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta weszła w życie 1 marca 2018 roku. Na początku pozwalała na handel w pierwszą i ostatnią niedzielę w miesiącu. W 2019 r. już tylko w ostatnią niedzielę miesiąca. W tym roku natomiast sklepy będą otwarte wyłącznie w siedem niedziel w roku.

Są jednak wyjątki. W niedziele otwarte mogą być sklepy, pod warunkiem że za ladą stoi ich właściciel oraz sklepy, posiadające status placówek pocztowych. Jako pierwsza z tej możliwości skorzystała sieć „Żabka”.

Przed świętami wystosowaliśmy pismo do szefa klubu PiS, pana marszałka Ryszarda Terleckiego oraz do minister rodziny. Apelujemy o to, by jak najszybciej znowelizować ustawę. Uważamy, że obchodzenie prawa przez niektóre sieci jest niebezpieczne, worek się rozsypał i może to skutkować tym, że ustawa będzie jeszcze bardziej dziurawa

– mówi dla „Super Expressu” Alfred Bujara. Podkreśla, że związkowcom nie chodzi o to, by zamknąć wszystkie Żabki, ale by warunki były takie same dla wszystkich.

Sklepy tej sieci będą mogły działać w niedzielę, pod warunkiem, że za ladą stanie ich właściciel, tak jak ma to miejsce w przypadku małych, niezależnych sklepów

– zaznacza Bujara.


(RED.)

źródło: se.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook