21 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Solidne wsparcie dla kultury

2 min read
Najważniejsze instytucje kultury województwa mogą się ubiegać o dofinansowanie z puli Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na projekty inwestycyjne. Do podziału jest 28 milionów złotych.
 
W ramach konkursu, ogłoszonego przez zarząd województwa, przewidziano wsparcie na budowę, przebudowę i rozbudowę obiektów kultury, renowację obiektów zabytkowych oraz na zakupy niezbędnych systemów zabezpieczeń przed kradzieżą, pożarem i zniszczeniem. Dofinansowaniem zostaną objęte także przedsięwzięcia związane z konserwacją zbiorów muzealnych, archiwaliów i  starodruków.

Nabór wniosków rozpocznie się 4 sierpnia i będzie trwał do 26 września. Przewidywany termin rozstrzygnięcia to styczeń 2015.

– Celem jest poprawa warunków pracy zespołów tych placówek oraz dostępności dóbr i usług kulturalnych dla wszystkich mieszkańców regionu. Warto też pamiętać, że każda zainwestowana w kulturę złotówka pozytywnie wpływa na atrakcyjność regionu i rozwój turystyki – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Szczegółowe informacje i wzory dokumentów tutaj.

Samorząd województwa systematycznie wspiera i realizuje inwestycje, dzięki którym promujemy dziedzictwo kulturowe (więcej na ten temat tutaj). W tym roku, jako jedyny polski region otrzymaliśmy wyróżnienie specjalne w prestiżowym konkursie Unii Europejskiej Europa Nostra Awards za wkład w konserwację, ochronę i promocję zabytków (więcejtutaj).

W ostatnich ogłaszanych i rozstrzyganych konkursach RPO WK-P 2007-2013 wykorzystujemy środki z krajowej rezerwy wykonania, naszą nagrodę ze sprawne wdrażanie programu w poprzednich latach.
_______________________
(red.)
kujawsko-pomorskie.pl/
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook