31 października 2020

Sondażowe oszustwo przedwyborcze wydarzyło się dzisiejszej nocy?

1 min read

Od pewnego czasu jedna z lokalnych stacji radiowych publikuje sondę przedwyborczą, gdzie można oddać głos poparcia na jednego z dwóch kandydatów do godności Burmistrza Tucholi.

Zdecydowaną przewagę ma obecny burmistrz, jego konkurent, wypadał zaś dużo gorzej, jednak aż do nocy z piątku na sobotę (08 – 11), gdzie wyniki w ciągu godziny bardzo się zmieniły.

Oddanie głosu na kogokolwiek w tej sondzie skutkowało zmianą na poziomie 0, o1%. Potrzeba wielu głosów, aby taki wynik zmienić. Kontrkandydat obecnego burmistrza miał „wyjątkowe szczęście”, ponieważ w ciągu godziny, na jego nazwisko oddano ponad 3000 głosów!

Bez tytułu

Zrzut ekranu (http://weekendfm.pl/?sonda=13&wynik#sonda-13)

Pytanie, czy tej nocy nie spała połowa miasta po to, aby dokonać tak diametralnych zmian wyników sondy? Otóż nie, prawdopodobnie sondę lokalnej stacji odwiedził spryciarz, który korzystając ze zmiennego IP dokonał rewolucji w wynikach i to w rekordowym czasie! Niesamowicie uzdolniony człowiek, czy może „praca zlecona”? Tego nie wiemy i zapewne się tego nie dowiemy, ale możliwe jest, że podobne zdarzenie będzie miało miejsce częściej. Efekt? Czysto psychologiczny i psychomanipulacyjny dla wyborcy, który zawaha się i odda głos inny, niż zamierzał pierwotnie.

Sprytne, doprawdy sprytne, ale czy do końca uczciwe?

Nic to, akcja przedwyborcza trwa i będziemy świadkami nie takich świństw, to tylko kwestia czasu.

_______________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook