30 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Spacer po Borach Tucholskich z przewodnikiem

1 min read

W naszym województwie rozpoczyna się sezon turystyczny. Jak zapewnia biuro marszałka województwa, ten rok będzie wyjątkowy. Nas oczywiście interesuje to, co wydarzy się w naszym powiecie. Zaglądamy do terminarza, a tam…


… niestety, niewiele newsów. Tucholskie starostwo organizuje… spacer z przewodnikiem, który pokaże nam najpiękniejsze zakątki Borów Tucholskich.
Będzie to już 23 spacer po Borach Tucholskich przygotowany i przeprowadzony przez pana Marka Wolskiego: samorządowca, pasjonata historii, literatury i kultury, konesera lokalnych „smaczków”. Spacery organizowane są zazwyczaj w cyklu kwartalnym (cztery pory roku).

Co nas czeka? Opowieści o zabytkowym dworcu w Tucholi, linii kolejowej 208 z 1883 r., przejazd koleją do Chojnic i zwiedzanie miasta, w tym lokalnego muzeum, a także ciekawostki literacko-historyczno-geograficzne o mijanych miejscowościach i Borach Tucholskich.

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Zbiórka uczestników 23 kwietnia o godz. 11:00. W drogę chętni wyruszą z dworca kolejowego w Tucholi. Koszt dla uczestnika (bilet kolejowy) ok. 10 zł. Planowany powrót: godz. 16:15.

Pomysł świetny, szkoda tylko, że jedyny w najbliższym czasie.

_____________________

(red.)

Fot. Wł. Malinowski

Mat. http://inauguracja.kujawsko-pomorskie.travel

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook