25 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Spółka Szpital Tucholski otrzyma dodatkową górę pieniędzy?

2 min read

Niezwykle interesującą sprawę poruszył radny Turzyński, podczas V sesji Rady Miasta. Rzecz dotyczy sporej kwoty, którą tytułowa spółka zapewne otrzyma.

Tucholski szpital, to instytucja bez wątpienia bardzo potrzebna, ale zbyt kosztowna, o czym dobitnie przekonało się Starostwo Powiatowe. Jego dług wisi nad urzędnikami jak miecz Damoklesa i nie ma najmniejszej jutrzenki, która dałaby nadzieję, że ten stan zmieni się wkrótce na lepszy. Szpital ciągle generuje koszty, na które nie do końca stać podatnika. Niestety, potrzeba kolejnych pieniędzy w kwocie aż 116 tysięcy polskich złotówek, aby spółka zamknęła „coś” (zakładamy, że mieszkańcy nie znają materiałów sesyjnych), czego bliżej nie sprecyzowano, podczas ostatniej sesji RM. Sytuacja o tyle dziwna, że mieszkaniec powiatu ma prawo znać ten cel.

Obywatel ostatecznie może nie mieć wiedzy, ale po to wybrał swojego przedstawiciela, aby reprezentował jego dobro,tym samym zdaje się, że jest on mu coś winny – wytłumaczenie. Co więcej, prawie wszystkie gminy (jedna się wyłamała) zgodziły się na to, że zbiorą stosowną kwotę, ale ta uzależniona będzie od ilości mieszkańców. Z prostego rachunku wynika, że najwięcej zapłaci gmina Tuchola, bo około 40%. Czy za ten krok zapłacimy wyższe podatki i to w najbliższej przyszłości? Jeżeli tak, to demokratycznie  wybrana władza właśnie popełnia wyborcze samobójstwo. Zły prognostyk na przyszłość.

Obejrzyjmy i wysłuchajmy zawiłego wyjaśnienia pana Burmistrza.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook