24 października 2020

Spotkania opłatkowe – KĘSOWO

1 min read

W niemalże wszystkich szkołach naszego regionu rozpoczęły się spotkania opłatkowe. To bez wątpienia jeden z najprzyjemniejszych momentów z życia szkoły. Życzenia płyną nie tylko od rodziców i dzieci, ale także od nauczycieli, dyrektorów szkół.

Dzisiaj (19.12.) takie spotkania odbyły się w Zespole Szkół im. księdza kanonika Józefa Swobodzińskiego w Kęsowie. Już od wczesnych godzin rannych w każdej klasie rozbrzmiewały kolędy. A do grzecznych uczni przyszedł nawet Święty Mikołaj.

Po częściach kameralnych, przyszedł czas na części oficjalne pod przewodnictwem Pani Dyrektor Małgorzaty Fryca – Lorbieckiej. Wśród zaproszonych gości pojawił się również proboszcz Parafii Jeleńcz – Kęsowo Rafał Witta oraz rodzice.

Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalno – artystyczne. Każda klasa miała w tym wydarzeniu swój skromny udział. Bo oprócz kolęd wyśpiewanych w obcych językach, były też występy bardzo jasno przedstawiające dzisiejsze, współczesne podejście ludzi do Świąt. Jak dalecy jesteśmy od tradycji, obrzędowości i wzniosłego charakteru najpiękniejszych Świąt w całym roku kalendarzowym.

O oprawę muzyczną imprezy zadbał zespół muzyczny pod batutą Stanisława Fiegla.

_____________________

Agnieszka Krizel

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook