13 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

„Spotkania z pasjami” już wkrótce w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tucholi!

2 min read

Od 12 wrzesnia 2013 r. (czwartek) o godz. 11.00 rozpocznie się cykl 12 cotygodniowych spotkań skierowanych do osób 60+. Cykl edukacyjno-animacyjny dla seniorów pt. Spotkania z pasjami realizowany będzie dzięki Fundacji Orange w ramach grantu od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Spotkania online w formie wideokonferencji, które będą odbywały się w każdy czwartek do końca listopada mają na celu aktywizację społeczną seniorów – sprawienie, by seniorzy wyszli z domów i spotkali się ze sobą w miejscu publicznym, nawiązali nowe kontakty i otworzyli się na innych ludzi. Drugim ważnym elementem jest rozbudzanie w nich chęci do dzielenia się swoją wiedzą i pasją z innymi, a zarazem pokazanie, jak wiele osób starszych wciąż pozostaje czynnych zawodowo lub jak kreatywnie wykorzystuje swój czas wolny na dokształcanie się, rozwijanie pasji, pomoc innym.

Tematyka 12 spotkań będzie obejmowała następujące zagadnienia: profilaktyka zdrowotna, bieżące sprawy ekonomiczne, kulturalne, tradycje, rozrywka, pasje, ekologia, finanse, nowe technologie, relacje z młodszymi pokoleniami. Uczestnikami wideokonferencji będą osoby znane seniorom np. z telewizji, które prowadzą aktywne życie i realizują swoje pasje oraz skończyły już 60 lat, osoby starsze, które angażują się w życie społeczności lokalnych lub realizują ciekawe hobby oraz specjaliści w danych dziedzinach

Każdy z uczestników będzie mógł wziąć również udział w konkursie, który polegać będzie na zaprezentowaniu swojego pomysłu w formie 5-10-minutowego wykładu na temat swojej pasji, zaangażowania społecznego. Kilka najlepszych prac zostanie nagrodzonych przez Fundację Orange nagraniem, które następnie zostanie przekazane wraz z resztą nagranych spotkań do bibliotek uczestniczących w projekcie.

(red.)

Źródło: MBP w Tucholi

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook