27 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Spotkanie klubu książki w Gostycynie

1 min read

Opowieść o trudnych relacjach w rodzinie . 

„Pozwól mi kochać” to druga część z serii Dwór na Lipowym Wzgórzu. Powieść Ilony Gołębiewskiej mieliśmy okazję omawiać na ostatnim spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w Gostycynie. Opowieść o poszukiwaniu sensu życia, trudnych relacjach w rodzinie i miłości, która potrafi ocalić.

Główna bohaterka, Sabina Horczyńska, z dnia na dzień traci pracę i uznanie. Zostaje oskarżona o oszustwo i popada w depresję. Córka proponuje jej wyjazd do rodzinnej posiadłości na Podlasiu. Sabina zgadza się tylko dlatego, że jej mama Aniela, z którą od lat pozostaje w konflikcie, wyjeżdża w podróż.

Na miejscu Sabina angażuje się w Akademię Sztuk Anielskich. Pod tą nazwą kryją się warsztaty, m. in.: muzyczne, artystyczne i literackie dla gości pensjonatu. Sabina świetnie się w nich odnajduje. Prowadzi dworek i poznaje dwóch intrygujących mężczyzn. Wydawało nam się, że książek o pensjonatach i dziedziczonych dworkach powstało już zbyt wiele, jednak autorka jest mistrzynią emocji.

Książka stała się początkiem dyskusji o trudnych relacjach rodzinnych. O tym, jak kłótnie i ukrywane przez lata tajemnice mogą doprowadzić do rozpadu rodziny.

Polecamy również tom I „Podaruj mi jutro” oraz III „Zaczekaj na miłość”.

Projekt Dyskusyjne Kluby Książki realizowany jest ze środków finansowych Instytutu Książki.

 


Klaudia Kwasigroch

Moderator DKK

Gminna Biblioteka Publiczna w Gostycynie

tel.: 523346251

www.gbpgostycyn.las.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook