SPOTKANIE OPŁATKOWE W BRACTWIE

W sobotę 15. grudnia 2012 roku o 17.00 ponad 40 sióstr i braci kurkowych złożyło sobie życzenia świąteczne i noworoczne oraz połamało się opłatkiem. W podniosły nastrój  wprowadziło wszystkich światło palących się świec, śnieg za oknami oraz słowa skierowane do braci przez ks. kan. Ireneusza Kalfa proboszcza Parafii pw. Bożego Ciała.

Słowa i melodia kolęd, których wiele odśpiewano tego wieczoru napełniły przybyłych radością i przyjaźnią. W trakcie spotkania wręczony został Srebrny Krzyż Zasługi EGS dla br. Zbigniewa Chrustowskiego, za wkład w organizację XVII Europejskich Spotkań.  Na stołach podawano, jak nakazuje tradycja dania postne. Nie zabrakło smażonego karpia oraz innych ryb pod wieloma postaciami.

(red.)

Źródło: http://www.bractwotuchola.pl/

admin

Next Post

Choinka inna, niż wszystkie

nie Gru 23 , 2012
Właśnie przed chwilą rozbłysła niezwykła choinka. Ustrojona wieża wiertnicza w Sicinkach koło Kęsowa, rozsiewa wokół blask wielu świątecznych świateł. Widoczna z daleka, daje niesamowity efekt, wciąż budzi nadzieję, że gmina zmieni się w lokalny Kuwejt, czego życzymy mieszkańcom i władzom.

SPOŁECZNOŚCI

Lokalnie

Globalnie

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook