23 kwietnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Spotkanie profilaktyczne dla młodzieży z gminy Tuchola

1 min read

Uczniowie Gimnazjum nr 1 w Tucholi oraz Gimnazjum nr 2 w Stobnie wzięli udział w spotkaniach profilaktycznych, które odbyły się 26 lutego br. w Tucholskim Ośrodku Kultury. Uczestniczyło w nich około 300 gimnazjalistów.

Spotkania zostały zorganizowane w formie koncertów rockowych połączonych z prelekcjami i dyskusjami o tematyce uzależnień i walki z nimi. Niewątpliwie bowiem młodzież gimnazjalna pozostaje w tym przedziale wiekowym, kiedy to rodzą się najbardziej niebezpieczne pokusy, które mogą prowadzić do uzależnień.  Stąd pomysł zaproszenia młodych ludzi do aktywnego uczestnictwa w koncercie rockowym, który budzi dogłębne emocje, skłaniając do refleksji i przywołując fundamentalne pytania na temat życia i jego wartości.

Młodzież za sprawą założenia tzw. alkogogli, czyli okularów o specjalnej konstrukcji, miała też okazję przekonać się, jak funkcjonuje ludzki organizm, kiedy jest pod wpływem alkoholu.

Spotkania zostały zorganizowane i sfinansowane ze środków gminy Tuchola w ramach Programu Profilaktyki, Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii.

______________

(red.)

Źródło: UMiG Tuchola

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook