28 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Spotkanie Starosty z przedstawicielami służb ratowniczych oraz zarządcami obiektów użyteczności publicznej i osiedli mieszkaniowych

1 min read

Szlabany na terenie osiedli mieszkaniowych, dl jednych zbawienie, dla innych koszmar. Dotychczas władze spółdzielni miały ten stan w nosie, dbając wyłącznie o swoje interesy, lub bliżej interesy mieszkańców parkingi).

Niestety, ani jedni, ani drudzy w swojej zawziętości nie wzięli pod uwagę tego, że na ich trenie znajdują się obiekty wyższej użyteczności. Miejmy nadzieję, że to spotkanie położy kres głupocie i uporowi ludzi, którzy myślą tylko w tedy, gdy jest już po zdarzeniu.

28 września br. Starosta Tucholski zorganizował spotkanie w sprawie wypracowania wspólnego rozwiązania problemu dojazdu pojazdów służb ratowniczych do obiektów posiadających szlabany przy drogach wjazdowych.

W ostatnim czasie, w szczególności na osiedlach mieszkaniowych umieszczono wiele szlabanów, które potencjalnie mogą stanowić istotne utrudnienie podczas prowadzenia akcji ratowniczych.

Ponadto nieprawidłowe parkowanie pojazdów na wewnętrznych drogach osiedlowych stanowi również duże zagrożenie podczas działań ratowniczych.

Z tego względu rozpoczęto starania, aby ujednolicić sposób otwierania szlabanów dla pojazdów uprzywilejowanych a także spowodować respektowanie przepisów prawnych w zakresie nieprawidłowego parkowania pojazdów przy budynkach spółdzielni mieszkaniowych.

Zanim nowe ustalenia wejdą w życie, służby w uzasadnionych przypadkach będą, taranować psychologiczne zapory imć prezesów? Z moralnego punktu widzenia, ma to uzasadnienie.

________________________

(mrf.)

tucholski.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook