22 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Spotkanie uczniów (SP w Raciążu z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Tucholi

2 min read

Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w szkole, jak również o ich bezpieczeństwo w drodze do szkoły i ze szkoły w dniu 21 września 2017 roku odbyło się spotkanie profilaktyczno  – edukacyjne z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Tucholi.

Policjanci  w pierwszej kolejności odwiedzili najmłodszych uczniów, tj. dzieci z przedszkola oraz uczniów klas 0 – III. Dzieci z uwagą i dużym zainteresowaniem wysłuchały krótkiej pogadanki na temat bezpiecznego poruszania się na drodze i zagrożeń wynikających z nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego. Policjanci mówili także o bezpieczeństwie w życiu codziennym w szkole,  w domu, podczas zabawy. Następnie pokazali dzieciom sprzęt, którym na co dzień się posługują – kajdanki, broń, pałka.

Funkcjonariusze spotkali się również z uczniami klas IV – VII, którym również przypomniano zasady bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym, a także krótko omówiono zagadnienia dotyczące zjawiska cyberprzemocy oraz wspomniano o odpowiedzialności karnej nieletnich.

Pogadanka policjantów cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, którzy chętnie uczestniczyli w dyskusji oraz zadawaniu pytań. Spotkania tego typu mają charakter prewencyjny i z pewnością przyczyniają się do poprawy wiedzy i wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i bezpiecznych wśród uczniów oraz mamy nadzieję, że pozytywnie wpływają na ich zachowanie w szkole i poza nią. Zajęcia z funkcjonariuszami policji są jednym z wielu działań realizowanych w ramach programu wychowawczo – profilaktycznego szkoły.


Mat. nadesłane

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook