25 października 2020

Spotkanie w przededniu Dnia Kobiet

1 min read
Marszałek Piotr Całbecki i przewodniczący sejmiku Ryszard Bober byli gośćmi wczorajszej (1 marca) konferencji „Rola kobiet w zrównoważonym rozwoju obszarów wiejskich”, zorganizowanej przez Regionalną Radę Kół Gospodyń Wiejskich w Toruniu.
 

W uroczystym spotkaniu zorganizowanym w auli głównej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, które odbyło się w przededniu przypadającego 8 marca Międzynarodowego Dnia Kobiet,  uczestniczyły członkinie kół gospodyń wiejskich z całego województwa.

– Dziękuję wszystkim paniom za trud i poświęcenie z jakim angażujecie się w pracę w kołach. Wasza rola w popularyzacji i podtrzymywaniu lokalnej kultury i tradycji jest nieoceniona. Dlatego też w tym szczególnym dniu życzę wam wielu nowych, ciekawych pomysłów oraz wytrwałości i satysfakcji z realizowanych działań, natomiast w życiu prywatnym wielu chwil radości, spokoju i wytchnienia od codziennych trosk – powiedział w swoi wystąpieniu przewodniczący Ryszard Bober, nawiązując do zbliżającego się Dnia Kobiet. 

Konferencję uświetniło przedstawienie teatralno-kabaretowe „Wesele na wesoło” w wykonaniu Koła Gospodyń Wiejskich ze Zbiczna w powiecie brodnickim i koncert zespołu Arioso ze Świedziebni (także powiat brodnicki), który wystąpił z repertuarem pieśni ludowych.

_______________

(red.)

kujawsko-pomorskie.pl

Fot. Tymoteusz Tymiński

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook