17 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Spotkanie z Minister Sportu w Nakle

1 min read

10 czerwca 2020 r. wójt Ireneusz Kucharski oraz inni wójtowie uczestniczyli w konferencji dotyczącej rozwoju sportu, całość odbyła się w Nakielskim Ośrodku Kultury.

Głównym gościem spotkania była  Danuta Dmowska – Andrzejuk – minister sportu. Celem jej wizyty było  spotkanie z samorządowcami z naszego województwa. Minister omówiła zakres wsparcia jaki był i jest przeznaczany na rozwój sportu, oraz zapowiedziała dodatkowych 10 mln zł na nowy program „Sportowe Wakacje +”.

W wizycie Pani minister towarzyszyli: Łukasz Schreiber – minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Mikołaj Bogdanowicz – wojewoda kujawsko – pomorski.

Przypomnijmy, iż Gmina Gostycyn również skorzystała  z rządowych programów na rozwój sportu. Z funduszy Ministerstwa Sportu powstały Otwarte Strefy Aktywności w Gostycynie i Wielkiej Kloni oraz utworzono infrastrukturę boisk sportowych przy CSR w Gostycynie ze sztucznej nawierzchni. Obecnie z programu „Sportowa Polska” gmina realizuje projekt budowy boisk wielofunkcyjnych w Kamienicy.

 


(red.)

Fot. Profil FB ministra Łukasza Schreibera

Mat. na pdst. gostycyn.pl

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook