22 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Spotkanie z pisarzem Januszem Leonem Wiśniewskim!

2 min read

W czwartkowe popołudnie 12 grudnia 2019 r. mieliśmy niezwykłą przyjemność gościć jednego z najpopularniejszych współczesnych pisarzy polskich. Janusz Leon Wiśniewski promował swoją najnowszą książkę pt. „Koniec samotności”, która jest kontynuacją jego debiutanckiej powieści pt. „Samotność w sieci”. Książka ta wydana w 2001 r. stała się niezwykłym bestsellerem, książką kultową, która zmieniła spojrzenie wielu ludzi na samotność. Była wielokrotnie wydawana, sfilmowana i przetłumaczona na 18 języków.

Pisarz w sposób niezwykle ciekawy opowiedział o tym, co sprawiło, że będąc naukowcem (mgr fizyki, mgr ekonomii, dr informatyki, dr hab. chemii) zaczął pisać powieści. W swoim dorobku ma kilkanaście bestsellerowych powieści, m. in. „Bikini”, „Los powtórzony”, „Na fejsie z moim synem”, „Wszystkie moje kobiety”, „I odpuść nam nasze”; pisał też felietony do miesięcznika „PANI”. Pisarz mówił też o tym, jak godzi dwa światy: naukowy i literacki; którą ze swoich książek lubi najbardziej i dlaczego, opowiadał o najważniejszych kobietach w swoim życiu oraz o tym, że pisze „ku pokrzepieniu serc”. Napisał też urocze, przepięknie wydane bajki trochę naukowe dla dzieci. W swoich powieściach pisze dużo o miłości, ale też o samotności, często o smutnych, poruszających i tragicznych historiach, ale zawsze przemyca sporą dawkę wiedzy z różnych naukowych dziedzin: chemii, fizyki, informatyki, genetyki, ekonomii, medycyny, historii, a nawet muzyki. Jego  książki wzruszają i uczą jednocześnie.

Na zakończenie opowiedział dlaczego po kilku latach zdecydował się na napisanie kontynuacji „Samotności w sieci”. Zgromadzona licznie publiczność to głównie miłośnicy twórczości Janusza Leona Wiśniewskiego. Spotkanie z pisarzem to zawsze nie lada gratka dla czytelników, a już z TAKIM pisarzem to po prostu wielka radość!


Mat. nadesłane

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook