6 marca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Spotkanie z rzecznikiem programu „Niepodległa”

2 min read

W urzędzie wojewódzkim odbyło się spotkanie przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, samorządowych instytucji kultury oraz organizacji pozarządowych z województwa z rzecznikiem prasowym Biura Programu „Niepodległa” Kamilem Wnukiem.

W spotkaniu wzięło udział około 100 osób z całego regionu. Podczas spotkania zostały przedstawione informacje o naborze wniosków na rok 2018 w ramach rządowego Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017-2021.

Poczuwamy się w obowiązku, aby pełnić rolę pośrednika pomiędzy rządem, pomiędzy Biurem Programu Niepodległa i państwem – ludźmi kultury, samorządowcami.  Chcemy, aby te uroczystości 100-lecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę przebiegały w sposób godny, atrakcyjny, ale przede wszystkim, żeby skupiały jak najszersze grono uczestników– mówił Jarosław Jakubowski, koordynator programu „Niepodległa” z ramienia Wojewody Kujawsko-Pomorskiego.

Głównym celem programu jest wzmocnienie poczucia wspólnoty obywatelskiej Polaków, czyli zaproszenie do wspólnego świętowania i zbudowanie tej wspólnoty wśród mieszkańców, również małych miejscowości.

Chodzi o to, żebyśmy wszyscy razem mogli świętować nie tylko 11 listopada, ale każdego dnia, kiedy dla danej społeczności lokalnej wybrana data jest ważna i miała znaczenie przy odbudowie państwa Polskiego, przy odzyskiwaniu niepodległości– podkreślał Kamil Wnuk, rzecznik prasowy programu „Niepodległa”.

W spełnieniu tych celów mają pomóc dwa programy dotacyjne na realizację projektów związanych z obchodami w społecznościach lokalnych, na poziomie gmin, powiatów i województw. We wszystkich projektach szczególny nacisk zostanie położony na dotarcie do ludzi młodych oraz na realizowanie zadań w różnych formach współpracy.

Informacje o Programie Wieloletnim „Niepodległa”


bydgoszcz.uw.gov.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook