31 października 2020

Spotkanie z właścicielami „statków powietrznych”

2 min read

Tucholska policja w przyszłą środę (4.07.2018r.) o godz. 10.00 w sali nr 118 w miejscowej komendzie zaplanowała spotkanie dla osób posiadających motolotnie, paralotnie oraz drony, na które serdecznie zaprasza Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Tucholi podkom. Marcin Szulczyk. Zostaną omówione kwestie prawne związane z użytkowaniem tych „statków powietrznych”, w tym obowiązki i zakazy, a także uwagi mieszkańców naszego powiatu.

Letni sezon latania rozpoczęty. Na Polskim niebie robi się tłoczno od motolotni, paralotni, czy dronów, które są coraz bardziej popularne. Liczba osób  chętnych do oglądania „świata z góry” wzrasta także na terenie powiatu tucholskiego. Dlatego też warto przypomnieć o aktualnych przepisach prawa dotyczących poruszania się w przestrzeni powietrznej.

Tucholska policja, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców organizuje w przyszłą środę (4.07.2018r.) o godz. 10.00 w sali nr 118 spotkanie dla osób posiadających motolotnie, paralotnie, drony oraz inne załogowe bądź też bezzałogowe statki powietrzne. Pomysł spotkania powstał w trosce o bezpieczeństwo osób korzystających z możliwości poruszania się po naszym „wspólnym niebie”, jak i osób znajdujących się w zasięgu lotu tych przeróżnych maszyn i urządzeń.

Pragnę przypomnieć, że tucholska policja dzięki przychylności  Burmistrza Tucholi Pana Tadeusza Kowalskiego oraz samorządu tucholskiego w grudniu ubiegłego roku otrzymała nowoczesnego drona.  Miejscowi funkcjonariusze: asp. szt. Arkadiusza Rzepki, sierż. szt. Piotr Kołodziejczak oraz sierż. szt. Kamil Słoma uzyskali świadectwo kwalifikacji operatora bezzałogowego statku powietrznego (VLOS), służące do obsługi tego „quadrocoptera” i dające możliwość latania nim w terenie zabudowanym.

„Policyjny dron” będzie używany m.in. podczas działań związanych z poszukiwaniem osób zaginionych, w szczególności w trudnym terenie (pola, łąki, jeziora, bagna), w trakcie wspomagania akcji gaśniczych oraz zostanie wykorzystany do tworzenia materiałów poglądowych podczas wypadków komunikacyjnych i klęsk żywiołowych, które wystąpiły na znacznych obszarach.


sierż. szt. Bartosz Wiese

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook