11 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Spowodował kolizję i uciekł

2 min read

W piątek (16.12.2016r.) tucholscy policjanci zostali wezwani do kolizji drogowej. Sprawca postanowił jednak odjechać z miejsca zdarzenia przed przybyciem funkcjonariuszy. Jak się później okazało mężczyzna kierował po alkoholu. Prawdopodobnie odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Ok. godz. 16.00 policjanci zostali wezwani do kolizji, do której doszło na jednej z ulic Tucholi. Według relacji kierującego oplem Mokka, jadąc ul. Cegielnianą,  zatrzymał się, by umożliwić skręcenie w lewo jadącemu przed nim pojazdowi. Wtedy poczuł silne uderzenie w tył auta. Okazało się, że jadący za nim fordem fiesta, kierowca, nie wyhamował w porę i uderzył w opla. Mężczyźni wspólnie uzgodnili, że nie będą tamować ruchu i zjadą na teren wjazdu na pobliską posesję.

Wtedy kierowca forda uciekł. Pasażerka opla zdążyła jednak zapisać numer rejestracyjny auta. Na tej podstawie wezwani do kolizji policjanci szybko ustalili właściciela pojazdu. Okazał się nim 51 – letni mieszkaniec gm. Kęsowo. Mężczyznę zastali w miejscu zamieszkania.  Przyznał, że to on kierował pojazdem podczas kolizji.  Policjanci wyczuli od 51 – latka alkohol. Mężczyzna przyznał się, że to właśnie z tego powodu oddalił się z miejsca zdarzenia. Przeprowadzona już w komendzie kontrola stanu trzeźwości wykazała, że stężenie alkoholu w jego organizmie  wynosi prawie 2,3 promila! O tym czy w momencie popełnienia wykroczenia znajdował się w stanie nietrzeźwości wykażą szczegółowe badania. Na razie 51 – latek stracił prawo jazdy. Mężczyzna oprócz wykroczenia może odpowiedzieć również za przestępstwo.  Zadecyduje o tym wynik  policyjnego dochodzenia.

____________________________

Autor: mł. asp. Justyna Janiak
Publikacja: mł. asp. Justyna Janiak
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook