Sprawca kolizji w Śliwicach wykazał skruchę i zgłosił się sam

W minioną sobotę (15.01) wieczorem, w Śliwicach, na skrzyżowaniu Sychowskiego z Czerską, zderzyły się dwa samochody, Audi z dostawczym Volkswagenem.

Po zderzeniu aut, Volkswagen przejechał kilkadziesiąt metrów, po czym z samochodu uciekł kierowca i pasażerowie. Samochodem audi podróżowała rodzina z dwojgiem dzieci. Wszystkie osoby z tego pojazdu trafiły do szpitala. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Trudno powiedzieć, czy sprawca wypadku przeczytał naszą informację i komentarz, czy też zdał sobie sprawę ze skali przestępstwa, ale dobrze się stało, że zgłosił się do policji sam. Być może ten czyn sąd potraktuje, jako okoliczność łagodzącą. Jednak bulwersującym jest to, że zabrakło odwagi cywilnej pasażerom auta, które prowadził sprawca. W chwili wypadku nikt nie wiedział tego, czy w poszkodowanym pojeździe nie znajdują się  ludzie potrzebujący pomocy. Elementarne zasady ludzkiej przyzwoitości i solidarności oraz teraz uwarunkowane prawem, nakazywały sprawdzenie tego, czy w staranowanym pojeździe nie ma rannych.

Tym razem okazał się łaskawy, a gdyby ktoś zginął?

Kierując pojazdem każdy z nas jest narażony na kolizję, ale zdajmy sobie sprawę z tego, że kiedy już do niej dojdzie, warto się zatroszczyć nie tylko o „własną skórę”, ale również o życie innych. Żeby zrobić to skutecznie, warto odbyć kurs pierwszej pomocy, a kiedy nie zna się zasad,  zwyczajnie odwiedzać nasz portal, ściślej dział pt. Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach, który polecamy.

___________________

(mrf.)

admin

Next Post

RKES został powołany. Tucholanka znalazła się w jego składzie!

śr Sty 20 , 2016
Kierowniczka Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tucholi Anna Toby weszła w skład Regionalnego Komitetu Ekonomii Społecznej powołanego przez Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

SPOŁECZNOŚCI

Lokalnie

Globalnie

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook