29 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Sprawca kradzieży samochodu zatrzymany

1 min read

Tucholscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież osobowego audi. 42- latek próbował ukryć się w jednej z dróg leśnych na terenie gm. Śliwice. Dodatkowo sprawca kierował skradzionym autem będąc pod znacznym wpływem alkoholu. Teraz odpowie on za kradzież i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

W minioną sobotę (16.06.18r.) dyżurny tucholskiej policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży samochodu sprzed marketu na terenie gminy Śliwice. Skierowani na miejsce policjanci szybko ustalili dokładny rysopis sprawcy kradzieży i kierunek w jakim odjechał on skradzionym autem.

Szacunkowa wartość pojazdu to ok. 7 tys. złotych. Na wynik prowadzonych czynności, przez funkcjonariuszy nie trzeba było długo czekać. Sprawca tego przestępczego procederu jeszcze tego samego dnia został zatrzymany. Znajdował się w skradzionym samochodzie i próbował ukryć się w jednej z leśnych dróg na terenie gm. Śliwice.

Dodatkowo mężczyzna był pod znacznym wpływem alkoholu. Wynik sprawdzenia stanu trzeźwości to blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. W poniedziałek (19.06.18r.) 42-letniemu mieszkańcowi gm. Osieczna przedstawiono zarzuty. Odpowie on teraz przed sądem za kradzież samochodu i kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


sierż. szt. Bartosz Wiese

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook