11 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Policyjny pościg powiódł się, sprawca przestępstw został zatrzymany

1 min read

SONY DSC

We wtorek (5.12.2017r.) policjanci z Tucholi w wyniku pościgu zatrzymali 25-letniego kierowcę, który popełnił przestępstwo drogowe. Mundurowi w toku dalszych czynności u mężczyzny ujawnili narkotyki i sfałszowany dokument.

Policjanci w trakcie nocnego patrolu miasta, zauważyli pojazd, który na ich widok gwałtownie zmienił kierunek jazdy i zaczął znacząco przyspieszać. Funkcjonariusze włączyli sygnały błyskowe i dali wyraźny znak do zatrzymania kierującemu. Mężczyzna nie zważając na polecenia mundurowych dodał gazu i próbował uciec.

Jadąc krętymi ulicami miasta chciał zmylić funkcjonariuszy. Nie trwało to zbyt długo i w wyniku pościgu amator czterech kółek został zatrzymany. Mężczyzna okazał prawo jazdy, lecz ten dokument nieco różnił się od oryginału. Policjanci zabezpieczyli podejrzanie wyglądający blankiet, który okazał się być sfałszowany.

Następnie w wyniku kontroli osobistej, mundurowi znaleźli u kierującego niewielką ilość białego proszku. Przeprowadzone testy potwierdziły, że jest to amfetamina. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i następnego dnia przedstawiono mu trzy zarzuty. Odpowie teraz przed sądem za posiadanie środków odurzających, niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz posłużenie się podrobionym dokumentem.


KPP Tuchola
Autor: sierż. szt. Bartosz Wiese
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook