21 kwietnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Sprawdzian z wiedzy o samorządzie, Obrowo zaznaczyło swoją obecność!

2 min read

Bartosz Kozłowski z Zespołu Szkół w Dobrzejewicach zwyciężył w XV Regionalnym Konkursie Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla uczniów klas gimnazjalnych i ostatnich klas szkół podstawowych. Finał odbył się dziś (1 marca) w Urzędzie Marszałkowskim. W rywalizacji uczestniczyło 27 uczniów z 16 szkół.

 

Konkurs to wspólna inicjatywa Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz rektorów trzech publicznych uczelni naszego regionu: Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku.

Dzisiejszy finał składał się z pisemnego testu i części ustnej. Tytuł finalisty konkursu otrzymali uczniowie, którzy zdobyli co najmniej 30 proc. punktów w części pisemnej. Laureatami zostali uczestnicy, którzy uzyskali co najmniej 90 proc. z części pisemnej lub 15 uczestników z najlepszym wynikiem. W części ustnej wzięło udział 10 laureatów konkursu, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów w części pisemnej.

 

Wyniki:

  • I miejsce: Bartosz Kozłowski, Zespół Szkół w Dobrzejewicach
  • II miejsce: Roksana Klimczak, Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Bronisława Malinowskiego w Grudziądzu
  • III miejsce: Krystian Jabłoński, Zespół Szkół w Dobrzejewicach

 

Zwycięzcy trzech pierwszych miejsc w konkursie otrzymają nagrody finansowe (fundatorem drugiej nagrody jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu). Nagrodą będzie także wyszczególnienie osiągnięć na świadectwie szkolnym, celująca roczna ocena klasyfikacyjna z zajęć edukacyjnych objętych zakresem treści konkursu i przyznanie odpowiedniej liczby punktów podczas rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.

 

W komitecie organizacyjnym konkursu oprócz radnych sejmiku zasiadają przedstawiciele Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz szkół wyższych: Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku. W inauguracji dzisiejszej rywalizacji uczestniczył radny sejmiku Jacek Gajewski.

 

 


(red.)

kujawsko-pomorskie.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook