4 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Sprzęt wojskowy, stoiska promocyjne firm i instytucji oraz regionalne produkty spożywcze! W niedzielę jedziemy do Minikowa!

3 min read

Sprzęt wojskowy, stoiska promocyjne firm i instytucji oraz regionalne produkty spożywcze – wszystko to można będzie obejrzeć i spróbować w najbliższą niedzielę (9 września) podczas Pikniku Niepodległości w Minikowie.

Na plenerową imprezę w Kujawsko-Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego zaprosili dzisiaj wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, dyrektor K-PODR Minikowo Ryszard Kamiński oraz burmistrz Nakła nad Notecią Sławomir Napierała.

Zorganizowane dotychczas pikniki podsumował wojewoda Mikołaj Bogdanowicz: Zapraszamy dzisiaj Państwa na trzeci Piknik Niepodległości, który organizujemy w województwie kujawsko-pomorskim w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” – „Kujawsko-Pomorskie. Razem dla Niepodległej”. Jest to nasz projekt, który zaplanowaliśmy na początku 2018 r. i w tej chwili go realizujemy. Pierwszy piknik odbył się 3 maja w Bydgoszczy na terenie Wojskowych Zakładów Lotniczych, drugi 30 czerwca we Włocławku. Obie imprezy cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Trzeci zaplanowaliśmy w Minikowie, ale jest oczywiście skierowany do mieszkańców całego regionu. Wszystkich serdecznie zapraszamy na to wydarzenie. Oprócz poważnych konferencji i spotkań chcieliśmy zorganizować coś, co będzie bliskie rodzinom, społeczeństwu i otwarte dla każdego.

W programie imprezy znalazły się m.in. wystawy sprzętu wojskowego i historycznego, dynamiczne pokazy służb, koncerty i występy artystyczne, wystawa ogrodnicza „Jesień w Ogrodzie” oraz tradycyjne regionalne produkty spożywcze.

O szczegółach oraz wydarzeniach towarzyszących mówił burmistrz Sławomir Napierała: Dla nas najważniejsze jest, aby na to nasze spotkanie przybyli mieszkańcy. Będzie dużo sprzętu wojskowego, który będzie można dotknąć, wspaniałe występy artystyczne. Niespodzianką przygotowaną przez Nakielski Ośrodek Kultury będą występy solistów w repertuarze, który na razie pozostawimy w tajemnicy. Będą też atrakcje dla najmłodszych. Chcemy ułatwić dojazd na miejsce, dlatego w niedzielę od godz. 13.00 z Nakła do Minikowa będą jeździły co pół godziny autobusy. Wpisując się w obchody stulecia niepodległości, chociaż u nas to 98 lat, organizujemy współtowarzyszące imprezy okolicznościowe. W Potulicach, miejscu szczególnym, dla upamiętnienia rocznicy w niedzielę o godz. 13.00 posadzimy 100 klonów. Następnie na nakielskim rynku będziemy witali Józefa Piłsudskiego, upamiętniając pobyt Marszałka w mieście, a od 9 września na rynku będzie stała jego ławeczka. Serdecznie zapraszamy.

Organizatorzy imprezy: wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, szef Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, dowódca garnizonu Bydgoszcz gen. dyw. Dariusz Łukowski, dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie Ryszard Kamiński oraz burmistrz Miasta i Gminy Nakło nad Notecią Sławomir Napierała.

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz przypomniał także o możliwości wpisania się do specjalnej Księgi Pamiątkowej stulecia odzyskania niepodległości, która na stałe znajduje się w urzędzie wojewódzkim.

Minikowo daje odpowiednią przestrzeń dla tego typu imprez, już wielokrotnie sprawdzoną. Dlatego, dzięki wsparciu wszystkich służb, będziemy mogli właściwie wyeksponować sprzęt i zapewnić miejsce dla stoisk promocyjnych instytucji. Do tego dodajemy to, co zwykle jest u nas prezentowane, czyli regionalne produkty tradycyjne, z których słynie nasze województwo. Staramy się, aby były to wyroby wysokiej jakości, mające odpowiedni status. Będzie także możliwość zakupienia krzewów i tego, czego działkowicze w Minikowie zawsze szukają. Na pewno będzie mnóstwo atrakcji – mówił dyrektor Ryszard Kamiński.

Piknik odbędzie się w Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Minikowie, w niedzielę, w godz. 14.00-18.00.


bydgoszcz.uw.gov.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook