27 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Środki RPO na bezpieczeństwo

2 min read
Zarząd województwa kujawsko-pomorskiego ogłasza konkurs na dofinansowanie projektów związanych z rozwojem infrastruktury bezpieczeństwa powodziowego i przeciwdziałania zagrożeniom środowiska.  Do podziału między beneficjentów jest ponad milion złotych.
 
O pieniądze z puli Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2007-2013 mogą ubiegać się jednostki samorządu terytorialnego (m.in. gminy i powiaty) i jednostki ochotniczej straży pożarnej w partnerstwie z kujawsko-pomorskim odziałem Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. Nabór wniosków ruszy 28 kwietnia i potrwa do 9 maja 2014 r. Zakładany termin rozstrzygnięcia konkursu to październik 2014.

– Zagwarantowane środki finansowe pomogą w zakupie nowoczesnego sprzętu do prowadzenia akcji ratowniczych i ewakuacyjnych. Służby muszą być przygotowane do usuwania skutków zagrożeń naturalnych i do natychmiastowej reakcji – powiedział marszałek Piotr Całbecki.

Szczegółowe informacje, wzory dokumentów oraz wytyczne dotyczące naboru i oceny wniosków tutaj .

Ostatnie konkursy w ramach RPO WK-P 2007-2013 możemy ogłaszać dzięki dodatkowym środkom, które otrzymaliśmy za sprawne wdrażanie programu z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego (poprzednika Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju), co oznacza, że instytucja koordynująca zarządzanie środkami pomocowymi Unii Europejskiej dla naszego kraju dobrze ocenia działania zarządu województwa kujawsko-pomorskiego w tej sferze. Łączna pula dodatkowych środków (RPO WK-P i pozostające w dyspozycji samorządu województwa pieniądze Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki) to 115 milionów euro, czyli pół miliarda złotych.

O tym, że nasz RPO został dobrze przygotowany i jest właściwie zarządzany świadczą także wysokie noty wystawiane przez właściwe instytucje kontrolne, w tym samą Komisję Europejską.
___________________
(red.)
kujawsko-pomorskie.pl
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook