6 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Starosta Tucholski „jabłokowym” olimpijczykiem, czyli…odbył się pierwszy turniej Wiosek Tematycznych w Jabłonce

1 min read
Integracja poprzez zabawę oraz testowanie produktów turystycznych „Jabłkowej Wioski” były celami turnieju zrealizowanego 2 maja przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Jabłonka „Jabłkowa Kraina”.

jabloko

W Jabłkowej Olimpiadzie brało udział pięć drużyn, w tym trzy reprezentujące wioski tematyczne (Jabłkową, Miodową i Kwiatową) oraz dwie samorządowe, reprezentujące Powiat Tucholski oraz Gminę Śliwice. Drużynę powiatową kierowaną przez Starostę Michała Mroza, Wicestarostę Zenona Poturalskiego, Członka Zarządu Powiatu Jerzego Kowalika i Skarbnik Zofię Łącką wsparli także: Radny Wojewódzki Jarosław Katulski wraz z żoną i Radny Powiatowy Andrzej Urbański, jak też pracownicy Starostwa Karol Gutsze i Magdalena Kurpinowicz.

Rywalizacja rozgrywana była w pięciu konkurencjach: bieg w worku, rzut jabłkiem, zbieranie jabłek, domino oraz konkurs kreatywny. Wszystkie drużyny doskonale poradziły sobie z zadaniami, przez co sędzia główny Adam Węsierski rozstrzygnął rywalizację dopiero w ostatniej konkurencji. W ostatecznej klasyfikacji wśród wiosek tematycznych zwyciężył Wielki Mędromierz – Miodowa Wioska. Najlepszy w kategorii powiatowej był Powiat Tucholski, a wśród gmin Gmina Śliwice.

Najważniejsza jednak była dobra zabawa, która potwierdziła wysoką jakość przygotowanej oferty. Wyjątkowo pyszne potrawy,  szczególne zupa brzadowa i swojski sernik, spowodowały, że uczestnicy Jabłkowej Olimpiady odjechali do domu zmęczeni, ale też zrelaksowani i zadowoleni.

__________________

(red.)

tucholski.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook