20 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Starosta Tucholski odbierze wsparcie finansowe, ofiarodawcą będzie POWIAT KOŚCIAŃSKI

1 min read

22 bm. w Kościanie odbędzie się XXXI sesja Rady Powiatu Kościańskiego. W punkcie trzecim porządku obrad przewidziano: informację o skutkach nawałnicy, która przeszła w powiecie tucholskim (województwo kujawsko – pomorskie) w sierpniu 2017 roku.

Na tę sesję zaproszono Starostę Tucholskiego, pana Michała Mroza, nie bez powodu, ponieważ: 27 października biuro powiatu opublikowało informację o tym, że:

Rada Powiatu Kościańskiego podczas posiedzenia 25 października 2017 podjęła uchwałę o przekazaniu dotacji w wysokości 100 tys. złotych Powiatowi Tucholskiemu w Województwie Kujawsko – Pomorskim na bieżące remonty na drogach powiatowych zniszczonych n skutek nawałnicy, która nawiedziła powiat z 11 na 12 sierpnia 2017 roku.

Nad Powiatem Tucholskim przeszła trąba powietrzna połączona z nawalnym deszczem. Powstały ogromne straty w infrastrukturze budowlanej, w rolnictwie, leśnictwie a także bardzo dotkliwe w infrastrukturze drogowej. Szacunkowa wartość strat na drogach powiatowych oscyluje na poziomie ok. 42.000.000,00 zł.

Uchwałę poparli wszyscy radni.

Stare przysłowie mówi, że przyjaciół poznaje się w biedzie, Nasz Powiat ma ich niewątpliwie w Kościanie. To dar serca od społeczności Kościana, dla naszej.

Już dzisiaj…, WIELKIE DZIĘKI!


(red.)

Źródło:

powiatkoscian.pl

Informacja St.Pow. w Tucholi

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook