23 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Starostwo będzie edukować kierowców poprzez mierniki prędkości?

2 min read

Wszystko na to wskazuje, że zostaną zrealizowane dawne ustalenia i sugestie, które padły wpierw podczas jednej z sesji Rady Powiatu, a następnie zostały powtórzone podczas spotkania z gospodarzami nieruchomości w sprawie szlabanów, do których dostęp będą miały wszystkie służby.

Urzędnicy starostwa zauroczeni istnieniem specjalnych mierników prędkości na drogach innych województw, które mają oddziaływać na wyobraźnie kierowców notorycznie łamiących przepisy, chcą przelać pomysł innych na lokalne, powiatowe drogi. Idea ogólnie jest dobra, choć część pomysłów z ich usytuowaniem może budzić kontrowersje wśród lokalnych włodarzy.

Urządzenie jest o tyle ciekawe, że jego zasada działania przypomina tę znaną z mierników prędkości stosowanych przez policjantów z tą jednak różnicą, że wynik pomiaru widoczny będzie na wielkiej świetlnej tablicy, usytuowanej w sąsiedztwie drogi. Nie znamy ilości urządzeń, które być może starostwo kupi, ale wiemy, że podjęta będzie próba pozyskania na ten cel środków zewnętrznych.

Czy pomysł jest dobry? Jak najbardziej, stosują go z powodzeniem inne zamożniejsze kraje i rzeczywiście, ten rodzaj perswazji odnosi zamierzony skutek. Kierowcy zdejmują nogę z gazu… przez chwilę. W naszej ocenie, podobne urządzenie powinno pojawić się w ciągu DW 240 pomiędzy Żalnem, a Silnem, dokładnie w sąsiedztwie feralnej krzyżówki z Raciążem, gdzie zginęło już zbyt wiele osób. Jednak tę sugestię może ewentualnie rozważyć Urząd Marszałkowski w porozumieniu ze swoimi „poddanymi specjalistami”, od unikania prac na drogach powiatu tucholskiego.

___________________

(red.)

Fot. jaw.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook