28 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Starostwo Powiatowe i nowa nadzieja

2 min read

Pomimo początkowego falstartu nowych, powiatowych władz samorządowych, obecnie coś się zmienia i to na lepsze!

Pomimo wszystko, mieszkańcy powiatu pokładają spore nadzieje na pozytywne zmiany w tej jednostce, które w efekcie doprowadzą do całkowitego jej oddłużenia. Przy próbie realizacji założeń programu naprawczego przygotowanego przez poprzednią ekipę, proces ten będzie się ślimaczył w tempie „kulawego żółwia”. Potrzeba zdecydowanych działań dalekich od wyprzedaży mienia. Prosto to powiedzieć, gorzej wykonać. Jednak i na to znalazła się rada, dzięki  mieszkańcowi Tucholi – panu Mirosławowi Wyrąbkiewiczowi, który ma ciekawy pomysł, godny rozważenia, polegający na dość oryginalnej próbie „sprzedaży” Szpitala Tucholskiego, bez jego utraty, a który mocno nadwerężył wiele budżetów i nerwów.

Dużym błędem poprzedniej ekipy pracującej w starostwie, był praktycznie brak współpracy doradczej i gospodarczej z poszczególnymi gminami – składowymi powiatu w tym z tą najbliższą – Tuchola.

Dzięki naszym źródłom informacji wiemy, że obecnie coś w tej materii drgnęło z inicjatywy obecnego starosty – pana Michała Mroza.

W czasie powyborczym, na jednej z pierwszych sesji Rady Powiatu jej gościem był Burmistrz Tucholi, który zadeklarował wolę współpracy z nowymi władzami powiatowymi. Przez wielu ta deklaracja przyjęta została jako forma kurtuazji, nic bardziej błędnego. Nasze źródła donoszą, że ledwie kilka dni temu doszło do spotkania dwóch najważniejszych osób: Burmistrza Tucholi i Starosty Powiatowego. Bez zbędnej pompy, bez mediów, jak przypuszczamy, obaj panowie długo rozmawiali o współpracy! To bardzo istotne i choć nie wiemy na jakich płaszczyznach owej współpracy możemy się spodziewać, to spotkanie może się okazać najważniejszym od wielu miesięcy. Być może pokłosiem będzie jutrzejsza wizyta pana wójta Gostycyna wraz z byłą panią starostą Dorotą Gromowską, która odbędzie się tym razem w UMiG.

Czy oba wydarzenia mają ze sobą związek? Możemy już tylko spekulować, ale jedno jest pewne – nowy Starosta Tucholski może okazać się zupełnie zręcznym strategiem.

____________________

(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook