18 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

STAROSTWO POWIATOWE: NASZ RUCH DLA ZDROWIA JULKI LIEGMANN!!!

2 min read

Powiat Tucholski wystartował ze wsparciem Julki Liegmann i Jej walką z ostrą białaczką szpikową! Do wielkiej skarbony trafiły pierwsze pieniądze!

Starosta Tucholski Michał Mróz zaprosił wszystkich chętnych pracowników Starostwa Powiatowego w Tucholi oraz jednostek organizacyjnych do wzięcia udziału w akcji pod hasłem: NASZ RUCH DLA ZDROWIA JULKI LIEGMANN!!!. Akcja odbyła się dzisiaj, 25 czerwca 2020 roku o godz. 14:00 na terenie ORLIKA przy ul. Pocztowej 8a w Tucholi.

Nominowani do kontynuacji są: KPP w Tucholi oraz PSP Tuchola ( POLICJANCI I STRAŻACY).

Julia Liegmann ma 14 lat, jest mieszkanką Tucholi i uczennicą I klasy Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych. W grudniu 2019 roku zawalił się jej cały świat, ponieważ Julia zachorowała na ostrą białaczkę szpikową. O tego czasu jej drugim domem jest szpital i oddział onkologii. Dla Julii i całej jej rodziny rozpoczął się bardzo trudny okres leczenia chemioterapią. Przez pięć miesięcy przeszła wiele powikłań leczenia, m.in. epizod posoczniczy czy zakażenie różnymi bakteriami i grzybami. Ponadto Julia choruje na chorobę Hashimoto oraz zespół preekscytacji. Niestety jedyną szansą na jej całkowity powrót do zdrowia i do normalnego życia jest przeszczepienie szpiku kostnego od dawcy niespokrewnionego. Przez początkowy okres leczenia nie uzyskano pożądanej remisji choroby, dlatego lekarze podjęli decyzję o kwalifikacji do choroby wysokiego ryzyka. W marcu 2020 roku dowiedzieliśmy się, że choroba jest odporna na leczenie i trzeba zastosować jedną z najcięższych (również zagrożoną powikłaniami) metod chemioterapii. Teraz uzyskano remisję choroby i Julia czeka na przeszczepienie szpiku. Obecnie pobiera chemię pomostową. Pod koniec czerwca zaplanowane jest przyjęcie Julki na oddział przeszczepowy i podanie tego cennego daru, jakim są komórki macierzyste. W chwili obecnej Julia jest przygotowywana do megachemioterapii przed przeszczepieniem szpiku.

Jednak leczenie nie kończy się tylko na tym. Aby szpik się przyjął konieczne jest dalsze leczenie i rehabilitacja oraz środki opatrunkowe, co jest bardzo drogie. Prawdopodobny i przewidywany miesięczny koszt leczenia to około 2.000,00 zł. Julia oraz jej rodzice są wdzięczni za każdą pomoc i wsparcie.

 

Nr konta:

Darowizna

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą”

Łomiańska 5, 01-685 Warszawa

Alior Bank S.A. 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem 37203 LIEGMANN JULIA – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia


(red.)

tucholski.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook