27 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Starostwo Powiatowe w Tucholi pamiętało o naszym święcie

2 min read

Z okazji Światowego Dnia Środków Masowego Przekazu najserdeczniejsze życzenia dalszego udanego pełnienia powierzonej misji życzą: Przewodnicząca Rady Powiatu Małgorzata Oller, Starosta Tucholski Michał Mróz, Zarząd Powiatu, Rada Powiatu oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Tucholi!!!

24 stycznia ustanowiony został Światowym Dniem Środków Masowego Przekazu przez Papieża Pawła VI w roku 1967.

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie życie bez mediów. Radio, prasa, telewizja oraz Internet to nieodłączna część każdego dnia większości z nas. Za pośrednictwem mediów zdobywamy nowe informacje, bogacimy wiedzę oraz kształtujemy opinię na różne tematy. Siła, zasięg i wpływ mediów są coraz większe, przy czym coraz większą rolę pełnią dziś media społecznościowe.

W Kościele Katolickim 24 stycznia wspomina się św. Franciszka Salezego, patrona dziennikarzy, opiekuna i orędownika twórców środków społecznego przekazu. Zarówno Jan Paweł II, jak i Benedykt XVI wzywali, aby media promowały godność człowieka, wartość rodziny oraz małżeństwa. Misyjna i edukacyjna rola mediów nie jest jednak ograniczona do aspektów religijnych. Dążenie do prawdy, obiektywizm, szacunek, tolerancja i odpowiedzialność to tylko niektóre z zasad zawartych w „Karcie Etycznej Mediów”.

Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu to coroczna okazja do przypomnienia lub uświadomienia sobie, jak ważną funkcję pełnią media oraz jaka odpowiedzialność spoczywa na dziennikarzach.

Serdecznie dziękujemy dziennikarzom, wydawcom, technikom i innym osobom współtworzącym naszą rzeczywistość medialną poprzez pracę w środkach masowego przekazu za ich trud włożony w rejestrowanie i rozpowszecznianie informacji i życzymy dalszej owocnej pracy, wytrwałości w poszukiwaniu prawdy i odwagi w jej prezentowaniu!!!

Przewodnicząca Rady Powiatu Małgorzata Oller, Starosta Tucholski Michał Mróz, Zarząd Powiatu, Rada Powiatu oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Tucholi

________________________

Dziękujemy za życzenia

Zespół TOKiS – PRESS

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook