28 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

STAROSTWO POWIATOWE W TUCHOLI ROZPOCZĘŁO WSPÓŁPRACĘ Z Powiatem Nakielskim!

2 min read

O tym, że podróże kształcą każdy wie, podobnie jak większość ma pojęcie o tym, czym lobbowanie. Starostwo od wielu miesięcy działa innowacyjne, nieszablonowo, co zaczyna przynosić efekty.

Starosta Tucholski Michał Mróz,  Skarbnik Powiatu Zofia Łącka oraz Kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tucholi w dniu 5.09.2016 r. pojechali do Nakła nad Notecią na spotkanie dotyczące poszerzenia współpracy pomiędzy powiatem nakielskim, a powiatem tucholskim.

 Starosta Nakielski Tomasz Miłowski oraz p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Nakle insp. Krzysztof Bodziński bardzo serdecznie przyjęli delegację z Tucholi. Omówione zostały zagadnienia dotyczące promocji regionów, pomocy społecznej, bezpieczeństwa publicznego i cyberprzestępczości. Nastąpiła wymiana doświadczeń, omówienie realizowanych w poszczególnych powiatach projektów unijnych oraz możliwości dotyczące nowej perspektywy finansowania.

Ważnym zagadnieniem, które było poruszone jest wsparcie osób niepełnosprawnych i starszych, m.in. tworzenie przez powiat nakielski powiatowego środowiskowego domu samopomocy, wejście powiatu tucholskiego do projektu realizowanego przez Kujawsko- Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie tworzenia gospodarstw opiekuńczych. Pan Starosta Nakielski oprowadził delegację po Przystani „Powiat Nakielski”, która spełnia funkcje turystyczne, dydaktyczne, szkoleniowe i administracyjne. Jest także siedzibą Referatu Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią oraz miejscem, gdzie odbywają się zajęcia dydaktyczne i praktyczne dla uczniów Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią.

Kolejne spotkanie odbędzie się w Tucholi na zaproszenie Pana Starosty Tucholskiego Michała Mroza, gdzie omówiony zostanie temat utworzenia i funkcjonowania w Tucholi Zakładu Aktywności Zawodowej. Pan Starosta Nakielski Tomasz Miłowski myśli bowiem w przyszłości o utworzeniu takiego zakładu na terenie swojego powiatu.

_____________________

Adaptacja tokis.pl

Źródło: tucholski.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook