27 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Starostwo przygotowuje się do sezonu nowego sezonu

2 min read
1 marca w siedzibie Starostwa Powiatowego w Tucholi spotkali się przedstawiciele podmiotów planujących wspólne działania na rzecz rozwoju turystyki w naszym powiecie.

Spotkanie to stanowiło efekt działań prowadzonych przez Kujawsko-Pomorską Organizację Turystyczną, której Powiat Tucholski jest członkiem, na rzecz przygotowania oferty dopasowanej do oczekiwań krajowych i zagranicznych operatorów turystycznych zainteresowanych włączeniem naszego regionu do swojej oferty.

W spotkaniu oprócz przedstawicieli Powiatu Tucholskiego uczestniczyli reprezentanci firmy Aleksander z Małego Mędromierza (jedynego zarejestrowanego w naszym powiecie operatora turystycznego), firmy Pau-Mat z Tucholi (dysponującej flotą rowerową oraz stanicami rowerowymi), stowarzyszeń prowadzących Górniczą i Kwiatową Wioskę oraz koordynator projektu ”Bory Tucholskie dla Seniora” realizowanego przez Lokalną Grupę Działania Bory Tucholskie.

Na spotkaniu omawiane były możliwości i sposób technicznej realizacji oferty turystycznego produktu sieciowego – przygotowanego do sprzedaży jako pakiety turystyczne oferowane przez firmę Aleksander – jak też możliwość utworzenia oferty pakietowej skierowanej do indywidualnych turystów – poprzez tworzenie wirtualnych grup korzystających z propozycji ujętych w przygotowanym wcześniej kalendarzu imprez.

Konstruktywny i rzeczowy przebieg spotkania pozwala mieć nadzieję, że na bazie rezultatów spotkania powstanie komercyjny model rozszerzający ofertę Borów Tucholskich dostępną zarówno dla zorganizowanych grup turystycznych (przez współpracę z tour operatorami), jak i dla indywidualnych gości przebywających w ośrodkach wypoczynkowych, agroturystykach i innych miejscach noclegowych (poprzez tworzenie wirtualnych grup wycieczkowych).

Komercyjny charakter dalszych działań powinien zapewnić ich długofalową opłacalność i trwałość, co pozwoli im przyczynić się do rozwoju turystyki jako ważnej gałęzi gospodarki w Borach Tucholskich.


(red.)

tucholski.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook