30 października 2020

Starostwo wydało 1500 złotych na „magiczne pudełko” dla tucholskich strażaków!

2 min read

Jak powszechnie wiadomo kasa starostwa świeci pustkami, ale zdaje się, że ma ona podwójne dno!

Dowodem na to jest ciekawy prezent, który ufundowano Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Powiatowemu Centrum Zarządzania Kryzysowego. To bezprzewodowa stacja pogodowa. Urządzenie takie, zbiera informacje o aktualnych i przewidywanych warunkach pogodowych, co bardzo ułatwia przeprowadzanie akcji ratowniczych.

Konsola nowej bezprzewodowej stacji pogodowej Vantage Vue wyświetla i zachowuje dane ze stacji pogodowej, zapewnia wykresy i funkcje alarmowe i łączy się z komputerem za pomocą opcjonalnego oprogramowania WeatherLink®. Stacja Vantage Vue zawiera także Zintegrowany System Czujników (ISS) do stosowania poza pomieszczeniem, który transmituje dane zewnętrznego czujnika do konsoli przez radio o niskim poborze mocy. Konsola wyświetla wszystkie dane pochodzące z systemu ISS.

Stacja pogodowa zainstalowana jest na budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tucholi.

Genialne! Lokalne stowarzyszenia otrzymują wstrząsające wsparcie finansowe w wysokości O złotych, a chwilę później skarbnik wygrzebuje 1500 złotych (wersja podstawowa) na sprzęt, podobno potrzebny! Zaraz, czy to urządzenie jest tak bardzo ważnym? Czy nie wystarczy szczegółowa prognoza pogody z mapami satelitarnymi, którą możemy odszukać w sieci i to za darmo?

To może od razu warto było dokupić Furuno – radar, który określałby pozycję kajaków na Brdzie i samolotów liniowych, które mogą stanowić zagrożenie dla mieszkańców powiatu! Idąc dalej tym śladem, biorąc pod uwagę to, że niejaki Putin podciągnął pod polską granicę (Kaliningrad) swoje Iskandery, zainwestujmy jeszcze w wyrzutnię rakiet Patriot i indiańskie tomahawki (instrukcja obsługi w  Wymysłowie), a wtedy z pewnością będziemy bezpieczni, bo nie mamy nawet jednego schronu na wypadek „W”. Mamy za to syreny alarmowe – może ogłuszą wroga.

Ile jeszcze zdumiewających błędów popełni zarząd i ta rada, zanim wreszcie odejdą? Właśnie, czy na pewno odejdą, skoro te same twarze znowu „wiszą” na płotach, balkonach i elewacjach?

Podsumowując, urządzenie kupione strażakom z pewnością jest potrzebne, ale nie w tej chwili. Bankruta zwyczajnie na to nie stać. Powiat Tucholski jest najbardziej zadłużonym w POlsce, oto cena chybionych wyborów, które powtarzają się od lat!!!

______________________

(red.)

http://www.tucholski.pl/news/stacja-pogodowa-dla-sluzb-ratowniczych

http://www.conrad.pl/Stacja-pogodowa,-bezprzewodowa-Davis-Vantage-Vue-(6250EU).htm?websale8=conrad&pi=672549

Fot. Kadr z filmu „Gang Olsena wpada w szał” Erika Ballinga

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook