17 kwietnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

STOP AGRESJI DROGOWEJ

2 min read
W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy uruchomiona została specjalna skrzynka poczty elektronicznej. Pod adres mailowy stopagresjidrogowej@rd.kwp.byd.policja.gov.pl można przesyłać filmy z przejawami agresji ze strony zbyt krewkich uczestników ruchu drogowego.
W ostatnim okresie w internecie publikowane są filmy ukazujące nieprawidłowe zachowania kierowców na polskich drogach. Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy uruchomiła specjalną skrzynkę elektroniczną:stopagresjidrogowej@rd.kwp.byd.policja.gov.pl

na którą można przesyłać filmy ukazujące agresywne, niezgodne z prawem zachowania kierowców. W celu szybszej reakcji ze strony Policji wraz z przesłanym materiałem prosimy o przekazanie informacji, gdzie i kiedy zostało zarejestrowane zdarzenie oraz na terenie którego powiatu województwa kujawsko – pomorskiego.

Nadesłane materiały zostaną przeanalizowane pod kątem pociągnięcia sprawców wykroczeń, czy przestępstw do odpowiedzialności.

Aby ograniczyć przemoc i agresję ze strony kierowców, którzy nie potrafią kontrolować swoich reakcji i zachowań, policjanci będą sięgali po różnego rodzaju środki. Trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że wobec takich osób będą stosowane wszystkie możliwe sankcje, w najsurowszym wymiarze. Mogą to być konsekwencje z zakresu prawa karnego, ale również konsekwencje administracyjne – nałożenie punktów karnych oraz skierowanie sprawcy na badania psychologiczne, mające na celu stwierdzenie, czy ma on predyspozycje do posiadania uprawnień do prowadzenia pojazdu.

Jeśli byłeś świadkiem agresywnego zachowania ze strony innego uczestnika ruchu na terenie
WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO – POMORSKIEGO
i masz do tego film –
PRZEŚLIJ GO NAM!

 

 ________________________________
Publikacja: nadkom. Monika Chlebicz
KWP w Bydgoszczy
Rzecznik Prasowy
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook