29 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

STOP pijanym kajakarzom!

2 min read

Korzystający z państwowych awenów wodnych goście muszą liczyć się z kontrolą trzeźwości, zbyt wielu wodniaków zaginęło i zginęło z powodu… alkoholu.

Kilkanaście tygodni temu trwały poszukiwania kajakarza, który wyruszył z jednego z popularniejszych w naszym regionie pola namiotowego. Niestety, odłączył się od grupy i… zniknął. Odnaleziono go następnego dnia,  kilkanaście kilometrów dalej, niestety, był w takim stanie, że nawet nie wiedział w jaki sposób dotarł do innego ośrodka. Poszukiwania trwały aż do skutku. Podobne zachowania powodują wyłącznie zamieszanie, koszty i stratę czasu służb, które być może w tym momencie, powinny znajdować się w innym miejscu.

Trudno też się dziwić się temu, że tucholscy policjanci działając prewencyjnie, skontrolowali kajakarzy.

W niedzielę (31.07.2016r.) tucholscy policjanci kontrolowali trzeźwość osób przebywających na wodach. W działaniach wzięło udział dwóch funkcjonariuszy Policji oraz strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Tucholi. W sumie kontroli poddano ok. 50 uczestników odbywających się w tym dniu spływów rzeką Brdą. Dla jednego z nich impreza zakończyła się w miejscu kontroli.

Akcja, mająca na celu zapewnienie bezpieczeństwa osób przebywających na wodach, została zainicjowana przez tucholską komendę Policji. Na wyposażeniu jednostki nie ma jednak sprzętu pływającego, dlatego o pomoc w działaniach poproszono Państwową Straż Pożarną z Tucholi, która udostępniła łódkę. Policjanci w ciągu blisko 3 godzin skontrolowali stan trzeźwości  ok. 50 osób wypoczywających na wodzie. Dla jednej z nich spływ kajakowy zakończył się mandatem karnym i brakiem możliwości dalszego uczestnictwa w imprezie.

Zgodnie z art. 35 ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych prowadzenie obiektu pływającego, jakim bez wątpienia jest kajak, w stanie nietrzeźwości, po użyciu alkoholu lub środka odurzającego jest wykroczeniem. Oprócz otrzymania mandatu, kajakarze, którzy nie stosują się do tego przepisu, muszą się liczyć z tym, że funkcjonariusze nie pozwolą im kontynuować spływu. W trosce o bezpieczeństwo osób wypoczywających na wodach, tucholscy policjanci tego typu działania będą przeprowadzać regularnie, na różnych odcinkach Brdy.

_______________________

(red.)

Mat. KPP Tuchola

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook