20 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

STOP PRZEMOCY! Doradzają pokrzywdzonym!

2 min read
Urząd Marszałkowski organizuje cykliczne dyżury prawników udzielających pomocy ofiarom przemocy oraz osobom pokrzywdzonym w wyniku przestępstw. Najbliższe 22 lipca w Bydgoszczy, Włocławku i Grudziądzu.
 
Dyżury prowadzi Biuro ds. Polityki Prorodzinnej i Przeciwdziałania Przemocy w Departamencie Spraw Społecznych. Podczas spotkań prawnicy udzielają porad m.in. osobom dotkniętym przemocą w rodzinie, mającym problemy z wykonywaniem władzy rodzicielskiej, ustalaniem osobistych kontaktów z dzieckiem, alimentacją, zaspokajaniem potrzeb rodziny . Wsparciem prawnym obejmujemy także uzależnionych od alkoholu, narkotyków i hazardu.

Biuro podejmuje interwencje w instytucjach z którymi muszą kontaktować się pokrzywdzeni, prowadzi mediację między stronami konfliktów. W uzasadnionych przypadkach zapewnia zastępstwo procesowe. Podejmuje również akcje medialne i szkoleniowe oraz inicjatywy dotyczące zmian w obowiązującym prawie.

Osoby które potrzebują wsparcia w następstwie problemów i konfliktów w rodzinie, przemocy domowej oraz jej konsekwencji mogą skorzystać z konsultacji psychologicznych. Eksperci pomagają też rodzinom, w których wystąpił syndrom współuzależnienia, zaburzenia psychiczne i nadużycia seksualne. Z biurem współpracuje także specjalista do spraw sekt.

Komórka prowadzi Kujawsko-Pomorską Niebieską Linię – Telefoniczne Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie. Pod numer 800 154 030 można dzwonić codziennie w godzinach 17-21. Potrzebujący pomocy mogą liczyć na bezpłatną poradę również w siedzibie biura przy ul. M. Skłodowskiej 73 w Toruniu (pokój nr 9). Do biura można dzwonić na nr telefonu 56 659 13 99 oraz 56 656 10 83. Prawnicy i psycholodzy dyżurują od poniedziałku do czwartku w godzinach 7.30 – 15.30 oraz w piątki w godzinach 7.30 – 14.00.

______________________

(red,)

kujawsko-pomorskie.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook