26 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Stowarzyszenia nie otrzymają od starostwa złamanego grosza na swoją działalność

2 min read

I sytuacja powtarza się kolejny już niestety raz. Starostwo Powiatowe nie pozostawia złudzeń, lokalne stowarzyszenia nie otrzymają pieniężnego wsparcia, powód? Oklepana formuła – „trudna sytuacja finansowa powiatu”.

Sytuacja jest iście paranoiczna i świadczy ponownie o nieudolności ludzi, którym zaufali wyborcy. Lokalne stowarzyszenia chcą działać. Mają zaplanowane zadania, skupiają wokół siebie aktywnych, ale niestety ich działalność ograniczają kwestie braku finansów. Pozyskują pieniądze gdzie jest to tylko możliwe. Stowarzyszenia wyspecjalizowały się w próbach uzyskania wsparcia z budżetu unijnego, warunki nie są łatwe do spełnienia, pomimo tego upór i determinacja zaangażowanych w działalność statutową jest godna wszystkich prac Herkulesa. Pomoc powiatu ogranicza się do bezpłatnego udostępniania pomieszczeń, drobnych poczęstunków i innych drobiazgów, które nie generują wydatków. Sprawę referuje Anna Ziegler – kończąca kadencję radna powiatowa. Z jej słów wynika, że jednoznacznie brzmiący zapis brzmi „zero” złotych dla wspomożenia lokalnych stowarzyszeń. To brzmi jak wyrok. Jest oczywiście jedno ale, a brzmi ono śmiesznie: niewiele ponad dwa tysiące złotych… (film).

I słowo komentarza.

Wszyscy winni katastrofy powiatowych finansów powinni zostać pociągnięci do imiennej odpowiedzialności nie za błędy w rządzeniu, a za złamanie wszelkich zasad odpowiedzialności wobec mieszkańców, którzy im zaufali! Niestety, ci ludzie nie mają najmniejszych skrupułów i ponownie kandydują do najwyższych władz miasta! Żenujące!

____________________

(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook