29 października 2020

Stowarzyszenie GRKGW w Tucholi ma już 10 lat

2 min read

25 marca w Tucholskim Ośrodku Kultury odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu 10-lecia powstania Stowarzyszenia Gminna Rada Kół Gospodyń Wiejskich w Tucholi.

Obchody rozpoczęły się od podsumowania dotychczasowej działalności. Sprawozdanie na ten temat przedstawiła Zenobia Majka, prezes stowarzyszenia GRKGW.

„Organizacja powstała 8 grudnia 2004 r. Jej głównym celem jest integracja kobiet z różnych środowisk oraz podejmowanie działań na rzecz poprawy ich sytuacji. Stowarzyszenie liczy obecnie 198 członkiń” – mówiła Zenobia Majka. Podkreślała również, iż bez pomocy wielu osób i instytucji stowarzyszenie nie mogłoby tak prężnie działać.

„Zawsze możemy liczyć na pomoc ze strony gminy Tuchola. Burmistrz w miarę możliwości stara się wspierać nas w naszych działaniach, za co jesteśmy bardzo wdzięczne” – dodała Zenobia Majka.

Wyrazem wdzięczności za okazaną pomoc i życzliwość było wręczenie podziękowań i drobnych upominków osobom zaangażowanym w tworzenie i rozwój Stowarzyszenia Gminna Rada Kół Gospodyń Wiejskich w Tucholi.

Zaproszeni goście zgodnie podkreślali nieocenioną rolę stowarzyszenia w kultywowaniu dawnych tradycji i zwyczajów oraz promowaniu wyrobów kuchni borowiackiej. Słowom uznania oraz podziękowaniom dla ciężkiej pracy i olbrzymiego poświęcenia ze strony członkiń poszczególnych kół gospodyń wiejskich nie było końca. Każdy z gości przyznawał, iż panie zawsze chętnie włączają się w organizację imprez, uświetniając je swoim stoiskiem, na którym serwowane są przepyszne, tradycyjne dania.

Podczas uroczystości prezentowane były prace rękodzielnicze wykonane przez członkinie stowarzyszenia. Obchody urozmaicił także program artystyczny przygotowany przez młodzież z Zespołu Szkół Licealnych i Agrotechnicznych w Tucholi. Odbyła się również prezentacja multimedialna na temat działalności stowarzyszenia oraz projekcja filmu poświęconego kuchni borowiackiej, w którym wystąpiły członkinie stowarzyszenia GRKGW w Tucholi.

Jak przystało na urodzinowe święto, nie zabrakło również tortu.

Impreza została zorganizowana dzięki dofinansowaniu ze środków gminy Tuchola.

Życzymy wszystkim członkiniom Stowarzyszenia GRKGW kolejnych sukcesów i kolejnych tak pięknych jubileuszy!

___________________

UMiG Tuchola

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook