23 kwietnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Stowarzyszenie S.O.S. dla Tucholi, czyli… daj mi grzędę, wyżej siędę?

2 min read

404592_284602088317806_734371599_nSprawa tucholskiej obwodnicy budzi ciągłe emocje, nic w tym dziwnego, ludzie mają prawo do spokoju i życia bez obaw ze strony nasilającego się z każdym rokiem ruchu tranzytowego przez środek Tucholi. Jednak, aby przedsięwzięcie się powiodło, muszą obowiązywać pewne zasady, które wspólnie wypracowano…

Od czego zależy powodzenie inwestycji? Od kilku składowych:

– wspólnego stanowiska władz miasta, powiatu, lokalnych parlamentarzystów i radnego wojewódzkiego oraz obywateli, w tym przypadku ich głosu – reprezentanta interesu społecznego w postaci Stowarzyszenia S.O.S. dla Tucholi,

– środków finansowych,

– określenia warunków inwestycyjnych,

– dobrego klimatu w rozmowach na linii władze lokalne – społeczeństwo – władze wojewódzkie,

Pokłosiem ostatniej debaty, było uzgodnienia wspólnego stanowiska pomiędzy Burmistrzem Tucholi, a przedstawicielami S.O.S.-u w sprawie stworzenia wspólnego, zobowiązującego pisma na „wysokim poziomie ogólności”, które w efekcie trafi na biurko Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego – pana Piotra Całbeckiego, który być może je podpisze.

Takie pismo wstępnie przygotował burmistrz, wywiązując się z obietnicy danej społeczeństwu, a następnie przesłał do konsultacji władzom S.O.S-u. Co z tego wniknęło?

Pasztet!

Władze stowarzyszenia zmieniły zasady i w piśmie znalazły się zapisy, które znacząco odbiegają od wcześniejszych ustaleń. Czy postawiono pod murem zarówno burmistrza, jak i marszałka? Tego nie wiemy, ale zdajemy sobie sprawę z tego, że pismo tak zredagowane może nie otrzymać akceptacji. Właśnie o tym rozmawiano dzisiaj w UMiG w Tucholi, podczas spotkania przedstawicieli S.O.S-u z Burmistrzem Tucholi, panem Tadeuszem Kowalskim.

Obejrzyjmy materiał, który nagraliśmy tuż po spotkaniu, o którym Stowarzyszenie S.O.S. ponownie nie powiadomiło mediów poprzez własną witrynę, której… NIE MA!

Kolokwialnie mówiąc: „róbta tak dalej”, a obwodnica pozostanie na kolejne wiele lat w fazie… rojeń!

________________________

Mariusz R.Fryckowski

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook